w
googluj

Packet Sender 8.1.1


Packet Sender to niewielkie i darmowe narzędzie, które pozwala na wysyłanie pakietów TCP i UDP oraz analizowanie ruchu sieciowego związanego z tym procesem. W programie zdefiniujemy parametry pakietów przeznaczonych do wysłania: ustalimy ich nazwę, wartość reprezentowaną szesnastkowo oraz jako ASCII, wybierzemy docelowy adres IP (tylko IPv4) lub domenę, podamy docelowy port, a także zdecydujemy, czy pakiet zostanie przesłany za pomocą protokołu TCP albo UDP. Packet Sender potrafi przekładać nazwy domen na adresy IP oraz automatycznie tłumaczyć ASCII na wartości szesnastkowe i odwrotnie. Aplikacja oferuje serwer TCP oraz serwer UDP. Możemy wybrać porty sieciowe dla tych serwerów oraz skorzystać z opcji wysyłania odpowiedzi serwera, identycznej dla protokołów TCP/UDP i wyświetlanej zarówno jako ASCII, jak i w formie heksadecymalnej.

Packet Sender pozwala na zapisywanie pakietów przeznaczonych do wysłania lub przesłanych już wcześniej i odnotowanych przez jego log sieciowy. Zapisane dane zostają umieszczone w specjalnej liście, za pomocą której możemy szybko wysyłać gotowe pakiety, bez konieczności ponownego definiowania ich parametrów. Opcja Resend, dostępna dla każdej pozycji listy, umożliwia automatyczne wysyłanie pakietów co określoną ilość sekund (wartość 0 to pakiet przesyłany tylko jeden raz).

Wykaz zapisanych pakietów oraz informacje o ruchu sieciowym są prezentowane jako dwie osobne tabele, dostępne poprzez karty Packets oraz Traffic Log. W obu tabelach znajdziemy kolumny dotyczące następujących właściwości pakietów: nazwy pakietu, jego wartości (podanej jako HEX i ASCII), czasu wysłania pakietu, źródłowego oraz docelowego adresu IP i portu, rodzaju protokołu (TCP lub UDP), a także błędów w transmisji. Wszystkie zgromadzone informacje są w pełni edytowalne. W ustawieniach programu można za pomocą metody przeciągnij i upuść ustalać porządek wyświetlania kolumn każdej z tabel. Program oferuje również funkcje pozwalające na wyszukiwanie pakietów w tabelach.

Interfejs graficzny narzędzia to po prostu typowe okno aplikacji użytkowej. Obsługa Packet Sender nie jest trudna, jednak z racji przeznaczenia programu, jego funkcje będą przydatne głównie dla osób posiadających większą wiedzę o ruchu sieciowym. W witrynie twórcy narzędzia można zapoznać się ze skromną dokumentacją, informującą dość skrótowo o możliwościach tej aplikacji.

Uwaga!
Program dla ststemów 64 bitowych

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.8 (4 głosów)

Strefa Download programu
Packet SenderPacket Sender 8.1.1
Wersja stabilna
22.7 MB | 2023-02-04

Ilość pobrań: 763 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
Packet Sender