w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 469
Wszystkich postów: 944987
Wszystkich tematów: 141887

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7843 dni

PortScan 1.97


PortScan to program przeznaczony do skanowania systemu pod kątem otwartych portów protokołu, dostępnych dla połączeń sieciowych. Aplikacja wyszukuje otwarte porty na komputerach w sieci lokalnej, może również skanować np. serwery działające w Internecie. Analiza odbywa się dla całego zakresu adresów IP, tak więc łatwo można przeszukać całą naszą sieć czy szereg adresów internetowych.

W trakcie skanowania dużych zakresów IP, aplikacja potrafi korzystać z ponad 100 wątków, wpływa to znacznie na zwiększenie szybkości wyszukiwania otwartych portów. Program wyświetla szereg informacji związanych z danym adresem – adres MAC (tylko dla sieci lokalnej), usługi HTTP, FTP, SMTP, SNMP, IMAP, udziały SMB (Server Message Block). Możliwe jest zarówno skanowanie popularnie używanych, jak i wszystkich portów, a także wyszukiwanie jedynie nazw hostów dla danego zakresu IP, bez otwartych portów i innych danych.

Narzędzie jest w stanie wyszukiwać urządzenia dostępne w sieci lokalnej – rutery, karty sieciowe, mostki, switche, koncentratory, drukarki, dyski sieciowe i inny sprzęt, a także np. usługę Bonjour.

Program pozwala na wysyłanie tzw. pingów do dowolnego komputera lub urządzenia w sieci, celem sprawdzenia opóźnień w przesyle danych. Umożliwia także przeprowadzenie testów szybkości połączenia z Internetem. Dostępna jest duża liczba serwerów testujących, w skład testu może wchodzić również sprawdzenie opóźnień w transmisji. Dodatkowo w aplikacji możemy przejrzeć wpisy WHOIS dla danego adresu IP lub domeny.

Szata graficzna aplikacji ma prostą formę, służącą przede wszystkim przejrzystej prezentacji wyników skanowania. Obsługa jest intuicyjna, ale tylko nieco bardziej zaawansowani użytkownicy będą mogli w pełni zrozumieć znaczenie wszystkich danych wyświetlanych przez program. PortScan przyda się głównie administratorom sieci lokalnych, jednak i inne osoby mogą przy jego pomocy wyszukiwać otwarte porty (choćby na swoim ruterze) i dzięki temu np. zabezpieczyć się przed ich niepowołanym wykorzystaniem przez hakerów lub złośliwe oprogramowanie.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
PortScanPortScan 1.97
Wersja stabilna
0.41 MB | 2024-01-03

Ilość pobrań: 4027 | W tym miesiącu: 6 | W poprzednim miesiącu: 24

Komentarze (0)
PortScan