w
googluj

EMCO Ping Monitor 9.0.9 Build 5861


EMCO Ping Monitor to program służący do automatycznego wysyłania i monitorowania pakietów ping (tzw. pingi). Pozwalają one na sprawdzenie obecności połączenia sieciowego między komputerem wysyłającym a komputerem docelowym oraz ustalenie liczby zgubionych pakietów, a także zmierzenie czasu opóźnień w ich transmisji. Program regularnie przesyła pingi do maszyn obecnych w sieci lokalnej lub w internecie.

Aplikacja automatycznie monitoruje przestoje w połączeniach. Możemy konfigurować proces wysyłania pingów oraz automatyzację monitorowania, a także zdefiniować zadania, które zrealizuje program w wypadku różnych zdarzeń (pierwsze połączenie, jego niepowodzenie, strata łączności, przywrócenie połączenia). Program potrafi wysyłać powiadomienia i statystyki na pocztę e-mail, a także poprzez sms. Dostępne są również sygnały dźwiękowe i baloniki informacyjne, alarmujące o zajściu wybranego zdarzenia. Zebrane informacje przechowywane są w bazie danych programu, można wyeksportować ją do pliku XML albo CSV, dostępny jest również import danych z plików w tych samych formatach. Aplikacja pozwala nam także na korzystanie z połączenia poprzez serwer proxy.

Interfejs graficzny EMCO Ping Monitor ma nowoczesny i elegancki wygląd, dostępnych jest wiele przyjemnych dla oka skórek. Obsługa nie powinna sprawiać problemów mniej zaawansowanym użytkownikom, co prawda ustawień jest dość dużo, ale działanie większości z nich można łatwo zrozumieć. Okno programu podzielono na kilka istotnych obszarów, ich widokiem można zarządzać na wiele sposobów.

Część z listą monitorowanych adresów zawiera informacje o stanie połączeń: czas monitorowania i odpowiadania na pakiety ping, przestoje w łączności, ilość wysłanych i utraconych pingów, średni czas odpowiedzi, opóźnienia oraz wiele innych danych. Informacje pogrupowane są w kolumnach, można wyświetlać tylko te kolumny, które nas interesują, a także skalować ich szerokość. Segregacja danych w tej części okna głównego ma naprawdę mnóstwo opcji konfiguracyjnych. Nad listą umieszczono pasek zadań, który w swojej pierwszej zakładce pozwala na dodawanie adresów, włączanie lub zatrzymywanie monitorowania, eksport i import danych, raportowanie statystyk oraz ich resetowanie, a także decydowanie, jakie adresy mają być wyłączone z monitorowania lub do niego dołączone. W drugiej zakładce paska zadań otrzymujemy dostęp do opcji związanych z samym programem – aktualizacji, przywrócenia domyślnych ustawień przestrzeni roboczej, menadżera skórek, zgłaszania problemów itp. Pozostałe obszary okna głównego to część odpowiedzialna za zarządzanie realizacją zadań oraz rozbudowany log programu, z szeregiem ustawień dotyczących widoku, segregowania i usuwania informacji oraz z możliwością ich eksportu. W opcjach głównych aplikacji możemy dokładnie zdefiniować preferencje dotyczące wszystkich funkcji programu.

Aplikacja, pracując w pełni automatycznie, monitoruje połączenia przez dowolny okres czasu i powiadamia nas o problemach z siecią, może również samodzielnie wykonać działania mające na celu przywrócenie łączności. EMCO Ping Monitor Free docenią zarówno osoby prywatne, chcące po prostu sprawdzić swoje połączenie pod kątem opóźnień oraz strat w przesyłaniu danych, jak i firmy, dla których bezawaryjna, wydajna łączność sieciowa jest po prostu czymś koniecznym i w związku z tym muszą nadzorować ją regularnie.
Licencja: Demo (testowa z ograniczoną funkcjonalnością)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.5 (6 głosów)

Strefa Download programu
EMCO Ping MonitorEMCO Ping Monitor 9.0.9 Build 5861
Wersja stabilna
116 MB | 2023-09-15

Ilość pobrań: 3112 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 12

Komentarze (1)
EMCO Ping Monitor
avatararrow
~Tom | 2017.05.30 10:16
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Program ma VIRUSA!!!!!!
EMCO Ping Monitor Free 6.0.6.4975