w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 469
Wszystkich postów: 944987
Wszystkich tematów: 141887

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7843 dni

ShortLink for Chrome 0.0.7


ShortLink for Chrome to rozszerzenie do przeglądarki Google Chrome, które pozwala w ciekawy sposób tworzyć krótkie linki do ulubionych stron, aby wykorzystywać je na własne potrzeby. Oznacza to, że zamiast dodawać kolejny długi i skomplikowany adres do paska zakładek, możemy wymyślić skrót, którym się do niego odwołamy. W przyszłości zatem wystarczy wpisać tylko wymyśloną sekwencję, zamiast pełnego adresu, aby dostać się do danej witryny. Co ciekawe, skrótami można opisywać dowolne strony, do których można się dostać przez przeglądarkę, a więc również lokalne adresy np. strony konfiguracyjnej routera, ustawień przeglądarki czy też zapisanych offline plików PDF.

Obsługa nie jest przy tym skomplikowana i na co dzień najwygodniejsza z wykorzystaniem skrótów klawiaturowych. Wystarczy odwiedzić witrynę, którą chcemy zapisać, a następnie użyć kombinacji Ctrl + Shift + S, aby móc stworzyć krótką nazwę w przyszłości służącą za skrót do witryny. Alternatywnie wywołanie opcji zapisywania nowej strony można również aktywować myszką, używając ikonki dodatku, która stale widoczna jest na pasku przeglądarki obok okna adresu. Po podaniu interesującego nas skrótu, witryna zostanie dopisana do listy.

Od tego momentu, zamiast pełnym adresem (np. www.programosy.pl) będzie można dostać się do strony wpisując skrót, np. „m/programosy”. Użyteczność widać głównie przy bardziej skomplikowanych adresach, np. zamiast http://192.168.1.1 może wystarczyć np. „m/router”. Skróty muszą być jedynie zrozumiałe i łatwe do zapamiętania dla użytkownika.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (2 głosów)

Strefa Download programu
ShortLink for ChromeShortLink for Chrome 0.0.7
Wersja stabilna
6.47 MB | 2017-12-10

Ilość pobrań: 91 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
ShortLink for Chrome