w
googluj

Better Search for Chrome 0.0.31


Better Search for Chrome to niewielki dodatek do przeglądarki, który rozszerza możliwości wyszukiwania poprzez szybszy dostęp do innych wyszukiwarek, przeglądanie zawartości zakładek, wygodny podgląd ostatnio wyszukiwanych słów, możliwość oceniania stron oraz opatrywania ich w słowa-klucze, co pomoże w przyszłości sprawniej je wyszukiwać. W pierwszej chwili przypomina nieco raczej niechciane paski narzędzi, które często przypadkiem instalowane są w naszych przeglądarkach, jednak w tym wypadku wszystkie elementy interfejsu są przydatne, a cały dodatek można bezproblemowo wyłączyć lub odinstalować (co w przypadku wspomnianych pasków narzędzi nie jest już takie proste).

Generalnie działanie programu nie wymaga od użytkownika większej uwagi. Po zainstalowaniu oprogramowanie automatycznie integruje się z wynikami wyszukiwania, które są od teraz wzbogacane treścią, względem standardowej listy wyników. I tak na przykład (porównując użycie programu ze standardowym wyglądem wyszukiwarki Google): linki na liście wyszukiwania opatrzone są teraz faviconami, co może pomóc w szybszym znalezieniu interesującej nas strony. Każda witryna może zostać szybko wyświetlona w nowej karcie lub pływającym okienku bezpośrednio w aktualnym widoku. Nowością jest też pasek innych wyszukiwarek i witryn, do których można się bezpośrednio odwołać oraz dwa tabele linków: jedna zawiera odnośniki do stron zapisanych w zakładkach (być może niepotrzebnie przeszukujemy od nowa Sieć, bo już kiedyś odwiedziliśmy odpowiednią witrynę i zapisaliśmy ją na liście ulubionych), druga natomiast – listę ostatnich naszych wyszukiwań (wystarczy kliknąć na wybrany tekst, by wyszukać go ponownie).

Całość działa zaskakująco sprawnie, nie wpływając zauważalnie na prędkość otrzymywanych wyników wyszukiwania. Program stanowi ciekawą propozycję, ale głównie dla osób często wyszukujących nietypowych haseł w wielu wyszukiwarkach. Na co dzień dla przeciętnego użytkownika Internetu bardziej atrakcyjny od dodatkowych funkcji rozszerzenia, może się okazać się wyraźnie bardziej minimalistyczny interfejs wyszukiwarki bez „dodatków”.

Uwaga!
W naszej bazie znajduje się także BetterSearch for Firefox – program o podobnych założeniach, ale wyraźnie mniejszej funkcjonalności, przeznaczony dla konkurencyjnej przeglądarki. Mimo pozornie zbieżnej nazwy, są to dodatki pochodzące od różnych producentów i nie mające ze sobą powiązań.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
Better Search for ChromeBetter Search for Chrome 0.0.31
Wersja stabilna
2.4 MB | 2015-11-10

Ilość pobrań: 73 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
Better Search for Chrome