w
googluj

Night Mode 0.3.2


Night Mode to rozszerzenie do przeglądarki internetowej, które pozwala łatwo przyciemniać jaskrawe obszary witryn, dopasowując tym samym jasność wyświetlanych treści do warunków oświetleniowych (nie zmieniając przy tym fizycznych ustawień jasności monitora). To świetna propozycja znajdująca, zgodnie z nazwą, zastosowanie przede wszystkim podczas korzystania z komputera w nocy, kiedy zbyt jasny wyświetlacz mógłby razić oczy użytkownika. Dodatek dostępny jest dla Google Chrome’a, Mozilli Firefox oraz Opery.

Opisywane rozszerzenie jest bardzo proste w obsłudze. Po zainstalowaniu, dostęp do jego opcji uzyskujemy z poziomu ikonki przy pasku adresu. Jej naciśnięcie wyświetla niewielki panel sterowania, z poziomu którego mamy możliwość regulacji poziomu jasności ekranu (przy pomocy suwaka) lub aktywacji trybu nocnego. Jest to funkcja, która automatycznie podmienia wartości kolorów w kaskadowych arkuszach stylów stron internetowych, na przeciwne im, wizualnie, wartości. W praktyce oznacza to, że naszym oczom ukaże się widok wybranej witryny w negatywie (zmiany dotyczą wszystkich elementów programowalnych, dlatego zdjęcia oraz filmy pozostają w naturalnych kolorach). W większości przypadków odwrócenie wartości wszystkich kolorów nie wpływa na czytelność treści; przykładowo strona, która w normalnych kolorach wyświetla na białym tle czerwone nagłówki i czarny tekst, w negatywie będzie miała zielone nagłówki na czarnym tle przy białej treści.

Producent słusznie zwraca uwagę na fakt, iż oprócz pozytywnego wpływu dodatku na nasze oczy, może się on również przyczynić do zmniejszonego zapotrzebowania na energię (o ile dysponujemy ekranem z diodami świecącymi, np. AMOLED), co może być istotne głównie w przypadku korzystania z dodatku na urządzeniach przenośnych.

Uwaga!
Link instalatora prowadzi do wersji przeznaczonej dla przeglądarki Google Chrome. Dostępne do pobrania są także edycje dla:
Opery
Mozilli Firefox

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
Night ModeNight Mode 0.3.2
Wersja stabilna
0.05 MB | 2019-10-13

Ilość pobrań: 148 | W tym miesiącu: 4 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (1)
Night Mode
avatararrow
~gosc | 2016.02.28 21:07
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Firefox ok
Night Mode 0.1.5