w
googluj

ScreenOut 1.0.10


ScreenOut – rozszerzenie do przeglądarki Google Chrome, które pozwala jednym kliknięciem uruchomić zawartość multimedialną ze strony (film lub animację) w osobnym okienku o dowolnej rozdzielczości. Sprawdza się na dowolnej witrynie, na której filmy są w niej osadzone, natomiast w praktyce oznacza to bezproblemową współpracę z niemal wszystkimi najpopularniejszymi serwisami wideo i nie tylko, w tym YouTube, Facebook, Twitter, Vimeo i inne.

Aby skorzystać z programu, wystarczy w przeglądarce Google’a odwiedzić interesującą nas witrynę z filmem, a następnie zwrócić uwagę, czy rozszerzenie poprawnie rozpoznało zawartość multimedialną. Użytkownik jest o tym informowany obecnością ikony aplikacji w lewym, górnym rogu filmu. Jeśli wszystko poprawnie działa, po kliknięciu ikonki ScreenOut na pasku w górnej części przeglądarki, nowe okienko zostanie stworzone automatycznie, a zawierać będzie jedynie wspomniany film. Rozmiary powstałego okna można w dowolny sposób kontrolować, niezależnie od ustawionej rozdzielczości pobieranego materiału. Ponieważ okno z filmem samo w sobie stanowi pewnego rodzaju „przeglądarkę”, zamknięcie Chrome’a nie będzie miało żadnego wpływu na odtwarzanie materiału w osobnym oknie. To świetne rozwiązanie na przykład dla osób o mniej wydajnych komputerach, czy łączu internetowym, dla których każde ograniczenie ilości przesyłanych danych (w tym przypadku jedynie do właściwego filmu), odbija się korzystanie na ogólnej wydajności komputera.

W ustawieniach programu znalazło się minimum opcji. Dotyczą głównie sposobu pojawiania się nowego okienka; domyślnie – na wierzchu przeglądarki oraz możliwości ustawienia skrótu klawiaturowego, który aktywować będzie działanie dodatku (jako zastępstwo dla obsługi myszką).
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (2 głosów)

Strefa Download programu
ScreenOutScreenOut 1.0.10
Wersja stabilna
0.3 MB | 2015-08-18

Ilość pobrań: 125 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
ScreenOut