w
googluj

Chirp 1.9.4


Chirp to rozszerzenie do przeglądarki internetowej Google Chrome, które pozwala podzielić się adresem odwiedzonej strony z innymi użytkownikami za pomocą głosu. Podobnie, jak ma to miejsce w przypadku kodów QR, tutaj również stosowany jest specjalny kod, którego „szyfrem” nadaje program. Wystarczy wybrać przycisk dodatku na pasku przeglądarki, aby automatycznie adres aktywnej strony internetowej został przekształcony na kombinację głosowych komunikatów. Jeśli w pobliżu znajdują się inne komputery lub urządzenia mobilne, które dysponują opisywanym programem, automatycznie odczytają nadawany sygnał, będąc w gotowości do wyświetlenia odpowiedniej witryny.

Całość została stworzona głównie na potrzeby łatwego dzielenia się (przede wszystkim bardziej skomplikowanymi) adresami URL wśród dużej grupy ludzi. Zakładając, że wszyscy dysponują odpowiednim dodatkiem do przeglądarki i mikrofonem w komputerze, dużo łatwiej, na przykład na szkoleniach, „rozgłosić” interesujący link drogą fal dźwiękowych, niż prezentować jego treść na rzutniku, czy dyktować w inny sposób. Wykorzystanie Chirp jest bardzo proste, a przede wszystkim szybkie. Co ciekawe, na potrzeby późniejszego dzielenia się linkami w innych okolicznościach, dodatek pozwala zapisać odpowiednią kombinację dźwiękową w formie pliku MP3, do późniejszego wykorzystania w trybie offline.

W chwili pisania niniejszego opisu, aplikacja pozostaje dostępna jedynie w wersji rozwojowej. Nie należy się tym zrażać, ponieważ podczas naszych testów wszystko działało sprawnie, szybko i stabilnie, nie wywołując najmniejszych przyczyn do narzekania na skuteczność programu.

Uwaga!
Nierozłącznym elementem programu jest jego odmiana mobilna, dostępna na platformę Android oraz iOS.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
ChirpChirp 1.9.4
Wersja stabilna
2.21 MB | 2015-10-11

Ilość pobrań: 484 | W tym miesiącu: 12 | W poprzednim miesiącu: 13

Komentarze (0)
Chirp