w
googluj
pl

Google Tone 2.0.7


Google Tone to dodatek do Google Chrome, który pozwala udostępniać innym komputerom adresy stron internetowych, wykorzystując do tego komunikację głosową. Wystarczy komputer z mikrofonem i głośnikami oraz zainstalowanym Google Tone, aby swobodnie wymieniać się z użytkownikami hiperłączami do aktualnie odwiedzanych stron. Adres URL jest kodowany w odpowiednią kombinację dźwięków, a całość rozgłaszana przez głośniki przez kilka sekund. Jeśli w tym czasie inne komputery z odpowiednim oprogramowaniem są w zasięgu „słuchu”, odbiorą odpowiedni komunikat, automatycznie wyświetlając użytkownikowi przesyłany adres internetowy.

To bardzo ciekawe, a zarazem nietypowe podejście do przesyłania linków może znaleźć szerokie zastosowanie przede wszystkim w sytuacjach, kiedy szerszej grupie publiczności (na przykład na wykładach czy szkoleniach), chcemy udostępnić często dość skomplikowany adres z Sieci. W idealnej sytuacji, kiedy wszyscy będą dysponować komputerami z mikrofonem oraz zainstalowanym dodatkiem do przeglądarki, wystarczy naciśnięcie jednego przycisku przez prowadzącego, po czym w przeciągu kilku sekund wszyscy będą dysponować odpowiednim linkiem. Rzeczywiście, zakładając powodzenie takiej operacji, będzie to najszybszy sposób na udostępnienie konkretnego hiperłącza.

Warto dodać, iż program przesyła same adresu URL, a nie treść stron. Posługując się przykładem producenta: jeśli zechcemy wyemitować adres naszej skrzynki odbiorczej w poczcie e-mail, użytkownicy otrzymają linki do swoich skrzynek odbiorczych tej samej usługi, a nie dostęp do naszych poufnych danych.

Wymagania!
Aby korzystać z programu, konieczne jest zalogowanie się do Chrome’a, wykorzystując dane konta Google.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
Google ToneGoogle Tone 2.0.7
Wersja stabilna
1.05 MB | 2016-07-10

Ilość pobrań: 57 | W tym miesiącu: 4 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Google Tone