w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 125
Wszystkich postów: 904609
Wszystkich tematów: 127617

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6928 dni

HexDive 0.6


HexDive to nietypowy program, który pozwala wyświetlić informacje zaszyte w łańcuchach znakowych plików binarnych, które korzystają z kodowania ASCII lub UNICODE. W praktyce polega to na rozszyfrowaniu wartości heksadecymalnych (szesnastkowych), które zdradzają sposób działania plików. Funkcjonalność ta może okazać się przydatna, jeśli chcemy na własną rękę sprawdzić, czy wybrany przez nas plik nie należy do grupy szkodliwego oprogramowania. Producent postarał się, by proces edukacyjny z tym związany był jak najbardziej efektywny i udostępnił na swojej stronie kilka plików do pobrania, które charakteryzują się zapisami typowymi dla programów typu malware. Użytkownik będzie mógł z ich pomocą szybko nauczyć się zauważać podejrzane zapisy w plikach.

Program jest w pełni konsolowy, zatem konieczne jest jego wywołanie z poziomu wiersza poleceń systemu Windows. Podobnie, jak w wielu tego typu aplikacjach, zawarto w niej krótką pomoc o stosowanej składni, po przeczytaniu której będziemy mogli szybko wydawać aplikacji polecenia, by uruchamiać interesujące nas pliki. Aplikacja stanowi bardzo proste, a jednocześnie funkcjonalne narzędzie, dzięki któremu przede wszystkim poszerzymy swoją wiedzę w zakresie działania plików binarnych, ale będziemy również mogli praktycznie ją wykorzystać, by zwiększyć ochronę komputera przed niechcianym oprogramowaniem przynoszącym szkody dla danych.

Dodatkowe brawa należą się za stosunkowo dobrze przemyślany interfejs. Choć tekstowa metoda komunikacji z użytkownikiem nie daje wielkiego pola do popisu, dane są prezentowane tutaj dość czytelnie, z wyraźnym podziałem na sekcję łańcuchów znaków i wartości "surowych".

Uwaga!
Program nie wymaga instalacji.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 2.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
HexDiveHexDive 0.6
Wersja stabilna
20.27 MB | 2015-01-11

Ilość pobrań: 123 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 3

Komentarze (0)
HexDive