w
googluj

WinMend File Splitter Portable 1.3.5.0


WinMend File Splitter Portable – przenośna wersja darmowego, niewielkiego programu WinMend File Splitter, który służy do dzielenia plików na części, jak również do łączenia tak wydzielonych fragmentów z powrotem w pojedynczy plik. Za pomocą programu możemy podzielić plik o dowolnym typie czy rozszerzeniu według dwóch metod: na wybraną ilość części (rozmiary fragmentów są wówczas ustalane automatycznie) lub na części o określonym rozmiarze (liczba części jest obliczana automatycznie). WinMend File Splitter przyda się np. w sytuacji, gdy chcemy przesłać duży plik e-mailem, a tymczasem limit rozmiaru dla załączników nie pozwala na dołączenie aż tak obszernego pliku do wiadomości elektronicznej. Rozwiązaniem jest podział pliku na mniejsze części i przesłanie ich w kilku e-mailach razem z plikiem wsadowym, który program generuje podczas tworzenia fragmentów. Odbiorca wiadomości będzie mógł połączyć otrzymane części na swoim komputerze – wystarczy, że uruchomi wspomniany plik wsadowy (przedtem musi go umieścić w katalogu z wszystkimi częściami). Przy użyciu programu można również m.in. rozwiązać problem z przenoszeniem dużych plików na pendrivie, który albo nie posiada już wymaganego miejsca na takie pliki, albo ma zbyt mały całkowity rozmiar przestrzeni dyskowej, aby móc zmieścić na niej jeden obszerniejszy plik.

Obsługa WinMend File Splitter jest banalnie prosta – w karcie Split File wybieramy plik do podziału, decydujemy o folderze docelowym dla zapisu fragmentów wraz z plikiem wsadowym, który pozwoli na ich połączenie, określamy ilość tworzonych części lub rozmiar pojedynczego fragmentu, a następnie klikamy w przycisk Split. Aby połączyć z powrotem części w pojedynczy plik można uruchomić plik wsadowy umieszczony w tej samej lokacji co wydzielone fragmenty. Inny sposób to przejście do karty Merge Files, wskazanie pliku wsadowego poprzez kliknięcie w ikonkę listy z plusem (program wyświetli części powiązane z plikiem wsadowym po jego wybraniu), określenie katalogu docelowego dla połączonego w całość pliku, a następnie wybranie przycisku Merge. Procesy łączenia i dzielenia plików możemy w razie potrzeby anulować.

Wersja Portable może działać z poziomu nośników wymiennych typu pendrive albo dysk zewnętrzny. Edycja przenośna nie ingeruje w rejestr Windows.

Interfejs graficzny WinMend File Splitter Portable jest nowoczesny i przyjemny dla oka. Mniej zaawansowani użytkownicy raczej nie powinni mieć problemów z obsługą programu, warto jednak, by posiadali chociaż podstawową wiedzę o rozszerzeniach nazw plików. Producent nie przygotował pliku pomocy ani innych instrukcji.

Uwaga!
Pliki połączone w całość przy użyciu karty Merge Files domyślnie nie będą posiadały żadnego rozszerzenia. W takiej sytuacji należy nadać im rozszerzenie manualnie - albo wprowadzając je do ich nazwy w okienku wyboru katalogu docelowego (tak jak na ostatnim zrzucie ekranu, w tym wypadku jest to rozszerzenie AVI), albo używając opcji zmiany nazwy dostępnej w Eksploratorze Windows. Rozszerzenia ułatwiają rozpoznawanie plików przez system czy rozmaite aplikacje.

Za każdym razem, gdy zamkniemy program, w domyślniej przeglądarce internetowej zostanie wyświetlona strona WWW, która prawdopodobnie jest w jakiś sposób powiązana z twórcami wersji przenośnej WinMend File Splitter.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3 (2 głosów)

Strefa Download programu
WinMend File Splitter PortableWinMend File Splitter Portable 1.3.5.0
Wersja stabilna
5.16 MB | 2014-11-23
przejdź Wersja instalacyjna WinMend File Splitter

Ilość pobrań: 101 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
WinMend File Splitter Portable