w
googluj
pl

Rohos Mini Drive Portable 3.0


Rohos Mini Drive Portable to przenośna wersja programu, która umożliwia stworzenie ukrytych partycji na pendrivie lub przenośnym dysku, a następnie ich zaszyfrowanie. Jest ciekawym narzędziem dla wszystkich osób chcących ograniczyć dostęp do poufnych danych, które przechowywać możemy na niewidocznym obszarze pamięci przenośnych. Atrakcyjny interfejs jest prosty w obsłudze, a wszystkie opcje dokładnie opisane. Jedyną wadą może się okazać wydajność; utworzenie ukrytej partycji na pendrivie wynika wprost z jego szybkości i pojemności, ale w praktyce może trwać nawet kilka minut.

Co istotne, cały proces tworzenia zaszyfrowanej partycji został maksymalnie uproszczony, dzięki czemu jedyną informacją, którą musimy dostarczyć programowi jest hasło. Taka konstrukcja kreatora powoduje, że uzyskanie zamierzonych efektów w programie będzie dziecinnie proste również dla początkujących użytkowników, którzy nie czują się pewnie w dziedzinie szyfrowania oraz partycjonowania dysków. Naturalnie, prócz możliwości utworzenia nowych partycji, program pozwala również nimi dodatkowo zarządzać, a ostatecznie również usuwać. Dostępne jest także szyfrowanie poszczególnych folderów z katalogów lokalnych komputera.

Choć program nie jest skomplikowany, a w dodatku oferuje polskojęzyczny interfejs, brakuje w nim instrukcji obsługi dostępnej bezpośrednio w aplikacji (w chwili pisania tej recenzji, najnowsza dostępna wersja ma nie do końca dopracowane menu pomocy). Tutoriale obsługi są jednak dostępne na stronie internetowej producenta w formie plików PDF (niestety, jedynie w wersji angielskiej).

Ograniczenia!
Darmowa edycja pozwala na zarządzanie maksymalnie 8GB partycją wirtualną.

Wymagania!
Aby korzystać z programu konieczne jest posiadanie dostępu do konta administratora w systemie.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.9 (7 głosów)

Strefa Download programu
Rohos Mini Drive PortableRohos Mini Drive Portable 3.0
Wersja stabilna
7.1 MB | 2019-06-07
przejdź Wersja instalacyjna Rohos Mini Drive

Ilość pobrań: 496 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
Rohos Mini Drive Portable