w
googluj
pl

7+ Taskbar Tweaker Portable 5.12.2


7+ Taskbar Tweaker Portable – przenośna wersja darmowego i lekkiego programu, dzięki któremu określimy, jak mają funkcjonować elementy wyświetlane na pasku zadań Windows 7/8 oraz sam wspominany pasek. Chodzi m.in. o reakcje na działania myszką, reguły grupowania i scalania elementów paska, zasady rozwijania grup, a także ustawienia wyświetlania miniatur (z podglądem okien uruchomionych aplikacji) czy list szybkiego dostępu (tzw. jump listy). Na uwagę zasługuje możliwość uruchomienia wybranej funkcji systemowej po kliknięciu na pustym obszarze paska - dostępne funkcje to: aktywacja/dezaktywacja automatycznego ukrywania paska zadań, przeskakiwanie pomiędzy oknami, przerzucanie okien 3D, wywołanie menadżera zadań albo menu Start, wyświetlenie pulpitu, wyciszenie dźwięku. Poza tym w programie możemy zdecydować się na ukrycie przycisku menu Start i przycisku Pokaż pulpit, a także „ściśnięcie” ikon elementów wyświetlanych na pasku, tak aby odzyskać na nim trochę miejsca. Warto wspomnieć o regulowaniu poziomu głośności przy użyciu scrolla myszki (w czasie gdy kursor został umieszczony na pasku zadań). Wszystkie najistotniejsze opcje 7+ Taskbar Tweaker zostały dobrze uwidocznione na pierwszym zrzucie ekranu.

Możliwości oferowanych przez 7+ Taskbar Tweaker Portable nie aktywujemy poprzez normalne ustawienia paska zadań czy modyfikacje rejestru Windows. W tym wypadku wpisy w rejestrze nie są w ogóle zmieniane. W celu uzyskania pożądanych efektów na pasku zadań, program wstrzykuje specyficzne biblioteki w proces Eksploratora Windows, jak również wykorzystuje różne techniki stosowane przez hakerów. Z tego powodu niektóre programy antywirusowe czasem mogą uznać działanie 7+ Taskbar Tweaker Portable za aktywność złośliwego oprogramowania.

Program zawiera narzędzie Taskbar Inspector, pozwalające na grupowanie czy scalanie elementów wyświetlanych na pasku zadań, zmienianie numerów ID aplikacji przypisanych do tych elementów, etykietowanie elementów, a także szybkie maksymalizowanie, minimalizowanie, przywracanie lub zamykanie okien powiązanych z elementami. Należy wymienić również opcje zaawansowane 7+ Taskbar Tweaker, w których w dokładny sposób powiążemy określone akcje myszki czy skróty klawiaturowe z funkcjami paska zadań. Program jest w stanie działać w tle, jego interfejs można zminimalizować do ikonki w obszarze powiadomień, pozwalającej na dostęp do okna głównych ustawień, narzędzia Taskbar Inspector oraz konfiguracji zaawansowanej. Warto wspomnieć o opcji aktywującej automatyczne uruchamianie 7+ Taskbar Tweaker wraz ze startem Windows.

Wersja Portable przechowuje ustawienia tylko w podkatalogach swojego głównego folderu. Przez to jest w pełni przenośna i można używać jej na różnych PC z zachowaniem tej samej konfiguracji (np. z poziomu pendrive’a albo dysku zewnętrznego). Program nie zmienia rejestru w sposób szczególnie inwazyjny, pozostawia po sobie tylko kilka własnych wpisów.

Interfejs graficzny 7+ Taskbar Tweaker Portable składa się z kilku prostych okienek. Mniej zaawansowani użytkownicy nie powinni mieć problemów z opanowaniem podstaw obsługi narzędzia, jednak jego zaawansowane opcje wymagają wiedzy o dokładnych zasadach działania paska zadań Windows. Poprzez odpowiedni przycisk w interfejsie można otworzyć polskojęzyczny plik pomocy, opisujący szczegółowo wszystkie funkcje programu.

Uwaga!
Pobrany plik EXE (normalny instalator 7+ Taskbar Tweaker) oferuje opcję stworzenia wersji Portable programu.
Jeżeli chcemy stworzyć wersję przenośną narzędzia, a w systemie jest już zainstalowana wersja standardowa, instalator nie wyświetli opcji pozwalającej na utworzenie edycji Portable. Wówczas należy albo odinstalować program, albo uruchomić instalator z parametrem /portable przy użyciu wiersza poleceń bądź funkcji Uruchom.
Program wykorzystuje różne nietypowe czy nawet hakerskie techniki podczas kontrolowania ustawień paska zadań – niektóre oprogramowanie antywirusowe czy antymalware może uznać aktywność programu za zagrożenie.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.3 (6 głosów)

Strefa Download programu
7+ Taskbar Tweaker Portable7+ Taskbar Tweaker Portable 5.12.2
Wersja stabilna
1.75 MB | 2021-10-31
przejdź Wersja instalacyjna 7+ Taskbar Tweaker

Ilość pobrań: 322 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 4

Komentarze (0)
7+ Taskbar Tweaker Portable