w
googluj

UserBenchMark Portable 3.0.2


UserBenchMark Portable - przenośna wersja programu, która działa bez instalacji w systemie. UserBenchMark to niemal bezobsługowy program do przeprowadzania testów wydajności komputera, a następnie porównywania ich z wynikami innych użytkowników. Jest ciekawym narzędziem badającym liczne aspekty związane z szybkością działania poszczególnych podzespołów, obejmując procesor, kartę graficzną oraz wszystkie fizyczne dyski twarde. Sczytywane są również dane o płycie głównej i szybkości pamięci operacyjnej, jak również informacje S.M.A.R.T. pochodzące z dysków.

Program wymaga dość specyficznej obsługi. Aby uzyskać najbardziej rzetelne wyniki, należy na początku zamknąć wszystkie programy, których używamy, a następnie uruchomić aplikację. Automatycznie przeprowadzony zostanie szereg testów, w efekcie których zbierane są informacje o wydajności. Testu nie da się zatrzymać, ale trwa on zaledwie kilka minut, co jest dobrym wynikiem na tle dużo bardziej rozbudowanych programów testujących, które kładą większy nacisk na wydajność graficzną komputera. Kiedy UserBenchMark zakończy pracę, automatycznie uruchomiona zostanie domyślna przeglądarka internetowa, aby wyświetlić w swoim oknie nasze wyniki. Od razu zestawione są one z osiągami innych podobnych konfiguracji sprzętowych, a także wszystkimi testami przeprowadzonymi przez program (baza na bieżąco sama aktualizuje się w oparciu o przeprowadzane przez użytkowników testy i anonimowe dane).

Wszystkie wygenerowane informacje można łatwo skopiować do schowka, aby wykorzystać w innym programie. Warto zwrócić uwagę, iż podczas działania testów, na jednej z partycji każdego fizycznego dysku twardego zostanie utworzony folder z plikami, które są niezbędne do sprawdzenia wydajności transferów osiąganych przy odczycie plików na komputerze. Po wykonanych testach foldery można usunąć (niestety trzeba to zrobić ręcznie).

Wymagania!
Do pracy niezbędne jest połączenie z Internetem.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.2 (5 głosów)

Strefa Download programu
UserBenchMark PortableUserBenchMark Portable 3.0.2
Wersja stabilna
8.06 MB | 2021-06-23
przejdź Wersja instalacyjna UserBenchMark

Ilość pobrań: 1028 | W tym miesiącu: 4 | W poprzednim miesiącu: 12

Komentarze (0)
UserBenchMark Portable