w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 484
Wszystkich postów: 944671
Wszystkich tematów: 141753

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7842 dni

SSD-Z 16.09.09 Beta


SSD-Z to nieduży program do monitoringu dysków twardych komputera. Wyświetla szczegółowe informacje odczytane z kontrolera wybranego dysku, pozwala wyświetlić partycje, które są na nim utworzone, przeprowadzić proste testy wydajnościowe oraz zinterpretować dane z systemu S.M.A.R.T. Wyróżnia się bardzo dużą szybkością działania, którą zawdzięcza przede wszystkim niedużym rozmiarom samej aplikacji. Stanowi świetne uzupełnienie znanych już dobrze CPU-Z oraz GPU-Z (aplikacji niezwiązanych ze sobą, ale bazujących na podobnej formie, do obsługi odpowiednio procesorów oraz kart graficznych).

Opisywany program nie wyróżnia się przesadnie nowoczesnym interfejsem, ale jest za to bardzo intuicyjny w obsłudze. Każdej opcji odpowiada osobna karta, po których można się w dowolnym momencie przełączać. Dzięki temu uzyskamy kolejno dostęp do informacji podsumowujących, danych S.M.A.R.T., informacji o partycjach, działu testów, a na koniec bardziej szczegółowych danych dotyczących konkretnego modelu. Jeśli korzystamy z kilku dysków jednocześnie, w dolnej części okienka wybrać możemy to urządzenie, którego informacje nas interesują. Warto dodać, iż program bezproblemowo obsługuje nie tylko standardowe napędy magnetyczne HDD, ale również zyskujące w znakomitym tempie popularność, dyski SSD (półprzewodnikowe).

Godny uwagi jest tutaj również moduł odczytu danych S.M.A.R.T., który jest szczegółowy i w przeciwieństwie do rozwiązań znanych z niektórych propozycji konkurencyjnych, wyświetla nie tylko aktualne i maksymalne wartości danego parametru, ale również wartości „surowe” (szesnastkowe), flagi oraz ich interpretacje. Dzięki temu również osoby z mniejszą wiedzą na temat tych danych, będą mogły poprawnie je zrozumieć i ewentualnie przedsięwziąć niezbędne kroki, w przypadku kiedy dysk twardy okaże się przejawiać jakiś defekt.

Uwaga!
Po rozpakowaniu pliku archiwum, program nie wymaga instalacji.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (4 głosów)

Strefa Download programu
SSD-ZSSD-Z 16.09.09 Beta
Wersja rozwojowa
0.41 MB | 2016-09-09

Ilość pobrań: 3062 | W tym miesiącu: 27 | W poprzednim miesiącu: 10

Komentarze (0)
SSD-Z