w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 510
Wszystkich postów: 944663
Wszystkich tematów: 141753

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7842 dni
pl

MonitorInfoView 1.22


MonitorInfoView to niewielki, darmowy program, który wyświetla informacje o właściwościach monitora czy wielu monitorów podłączonych do naszego komputera. Możliwe jest także zapoznanie się z parametrami monitorów innych PC, o ile komputery te są dostępne w sieci lokalnej. Funkcja wymaga zdalnego zalogowania się w ich systemach jako administrator oraz skorzystania z wiersza poleceń (odpowiednie komendy podano w witrynie programu). Informacje o właściwościach monitora są pozyskiwane z rekordów EDID (Extended Display Identification Data), przechowywanych przez system operacyjny.

Program wyświetla tabelę z wykazem monitorów i ich parametrów. Poniżej tabeli umieszczono obszar, w którym, zależnie od naszych preferencji, zapoznamy się albo z trybami wyświetlania obsługiwanymi przez wybrany monitor, albo z heksadecymalnym podglądem EDID. Kolumny tabeli informują o następujących parametrach każdego wykrytego monitora – nazwa, status aktywności, numer seryjny, data produkcji, ID producenta i ID produktu, maksymalna obsługiwana rozdzielczość, aktualny i maksymalny rozmiar obrazu, częstotliwość odchylania pionowego (tzw. częstotliwość odświeżania) i poziomego, typ sygnału (cyfrowy/analogowy), dostępność trybów czuwania, uśpienia i oszczędzania energii, wsparcie dla standardu GTF, wartość korekcji gamma, heksadecymalny numer seryjny, wersja EDID, klucz rejestru związany z monitorem, nazwa komputera, data i czas ostatniej aktywacji monitora.

Użytkownik może wybrać, które kolumny będą wyświetlane w tabeli, dostosować ich kolejność czy rozmiary, a także posortować informacje na podstawie określonych kolumn. Poza tym program pozwala na wywołanie okienka z podglądem właściwości wybranego monitora, ukrycie wpisów odnoszących się do monitorów nieaktywnych w danym momencie, przeszukiwanie rezultatów na podstawie wprowadzanych ciągów znaków, kopiowanie wszystkich lub zaznaczonych informacji, zapisywanie ich w plikach TXT, CSV, HTML i XML, generowanie raportów HTML (otwierane automatycznie w domyślnej przeglądarce WWW), jak również eksportowanie danych EDID do pliku binarnego.

Interfejs graficzny MonitorInfoView jest skromny wizualnie i przyjazny w obsłudze. Mniej doświadczeni użytkownicy w krótkim czasie opanują zasady korzystania z programu. W witrynie autorskiej można znaleźć szczegółowy opis funkcji narzędzia oraz wykaz komend wiersza poleceń (m.in. niezbędnych do przeanalizowania monitorów różnych PC w sieci LAN).

Uwaga!
MonitorInfoView nie wymaga instalacji i może być używany jako program typu Portable.

Spolszczenie!
Sposób wdrożenia polskiej wersji językowej interfejsu – plik translacji należy wypakować z pobranego archiwum i wkleić do katalogu głównego MonitorInfoView. Jeżeli program w tym czasie działał, trzeba go zamknąć i uruchomić ponownie.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.7 (3 głosów)

Strefa Download programu
MonitorInfoViewMonitorInfoView 1.22
Wersja stabilna
0.05 MB | 2020-06-01
Spolszczenie do MonitorInfoView

Ilość pobrań: 508 | W tym miesiącu: 4 | W poprzednim miesiącu: 4

Komentarze (0)
MonitorInfoView