w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 424
Wszystkich postów: 937857
Wszystkich tematów: 138400

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7806 dni

BirdFont 6.6.0


BirdFont to ciekawy, rozbudowany edytor czcionek, który pozwala tworzyć ich wektorowe grafiki a następnie eksportować do formatów TTF, EOT oraz SVG. Ponieważ jest to oprogramowanie rozwijane w ramach licencji z otwartym kodem, w kolejnych wersjach spodziewać się można wielu innowacji oraz rozwiązań ułatwiających pracę użytkownika. Program oferuje ciekawy edytor, którego linijki ułatwiają równe projektowanie kolejnych znaków. Do dyspozycji mamy wiele narzędzi pozwalających edytować tworzone elementy, kontrolując na przykład punkty odniesienia krzywych.

Obsługa programu jest prosta i sprzyja szybkiemu tworzeniu nowego projektu. Po uruchomieniu aplikacji konieczne będzie jedynie uruchomienie nowego szablonu, który automatycznie wyświetli listę niezbędnych do zdefiniowania znaków, by stworzony przez nas zestaw czcionek był kompletny. Tworzenie kolejnych liter i symboli możemy wykonywać w dowolnej kolejności, jednak podejmowanie projektów "po kolei" ułatwi późniejsze poruszanie się po kartach aplikacji, których sama ideologia jest wygodna, natomiast przeszkadzać może nieco brak możliwości zamieniania ich kolejnością.

W dowolnym momencie możemy podglądnąć efekty naszej pracy zarówno w formie podsumowania (wyświetlane są miniatury stworzonych znaków), jak i w przykładowym dokumencie, który składa się z predefiniowanych sekwencji słów oraz znaków, które obejmują wszystkie litery i symbole, dzięki czemu możliwe jest szybkie przeanalizowanie, jak prezentować się będą w tekście. Warto zwrócić uwagę, iż w programie nie wyodrębniono panelu ustawień; wszystkie opcje kontrolne uaktywniane są z poziomu menu.

Wymagania!
Program dla systemów 645bit.

Spolszczenie!
W programie można znaleźć kilka funkcji opisanych po polsku. Są to jednak na tyle nieliczne sytuacje, iż interfejs należy uznać za anglojęzyczny.

Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows 10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.4 (14 głosów)

Strefa Download programu
BirdFontBirdFont 6.6.0
Wersja stabilna
45.3 MB | 2024-06-03

Ilość pobrań: 711 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 5

Komentarze (0)
BirdFont