w
googluj

Error Lookup Portable 2.3.1


Error Lookup Portable - program w wersji przenośnej, który nie wymaga instalacji w systemie. Jest to niewielki program do rozszyfrowywania informacji o systemowych błędach na podstawie ich numerów. To bardzo ciekawa baza wiedzy, która pozwala dowiedzieć się co tak naprawdę zdarzyło się z komputerem. Często w przypadku błędów krytycznych czy innych ostrzeżeń, system wyświetla informacje o numerze błędu, pomijając tekstowe wyjaśnienie, które stanowi najcenniejszą informację dla użytkownika. Na takie sytuacje powstała opisywana aplikacja, która natychmiastowo po wpisaniu numeru kodu błędu, wyświetla kilka informacji, które go opisują.

Dostęp do informacji z programu jest oczywiście całkowicie niezależny od faktycznie występujących błędów. Oznacza to, że możemy bez problemu przeglądać dane o błędach w dowolnym momencie pracy komputera. Aby obsłużyć program, wystarczy w okienku w górnej części wpisać numer kodu, a odpowiednie dane automatycznie ładują się w dolnym obszarze roboczym. Co ciekawe, ponieważ aplikacja bazuje na pobieraniu systemowych wyjaśnień dla konkretnych kodów, niektóre z informacji podawane są w języku polskim, jednak interfejs aplikacji cały czas pozostaje anglojęzyczny.

Warto dodać, iż aplikację wyposażono w moduł sprawdzania aktualności posiadanej wersji. Wystarczy wybrać odpowiednią opcję z górnego menu, aby program automatycznie połączył się z serwerem, by sprawdzić dostępność ewentualnych aktualizacji. W aplikacji niestety nie zawarto żadnego typu instrukcji, jednak z drugiej strony interfejs jest na tyle intuicyjny, że obsługa nie powinna dla nikogo stanowić większego wyzwania.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (6 głosów)

Strefa Download programu
Error Lookup PortableError Lookup Portable 2.3.1
Wersja stabilna
0.26 MB | 2018-01-04
przejdź Wersja instalacyjna Error Lookup

Ilość pobrań: 395 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (2)
Error Lookup Portable
avatararrow
tele02 | 2017.05.28 22:41
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
REDAKCJO !
dostępny Error Lookup v2.3
12 May 2017
Error Lookup Portable 2.2.0
avatararrow
tele02 | 2015.11.09 19:21
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Polish.ini - dostępny tu >
https://github.com/henrypp/errorlookup/blob/master/bin/i18n/Polish.ini
Error Lookup Portable 2.1.1102