w
googluj

KryptoFiler Portable 1.0.2


KryptoFiler Portable – przenośna wersja programu, która różni się od instalacyjnej tym, że działa od razu po pobraniu i rozpakowaniu. KryptoFiler jest to prosty w obsłudze, niewielki program do szyfrowania plików przy użyciu jednej z wielu dostępnych kombinacji szyfrów i algorytmów. Dostępne są takie szyfry, jak: TripleDES, Blowfish, TwoFish, Cast128, DES, Ice, Ice2, RC2, RC4, RijnDael, Serpent, Tea i Thin Ice, korzystające przy tym z algorytmów: Haval 256, MD4, MD5, RipeMD-128, RipeMd-160, SHA1, SHA256, SHA384, SHA512 oraz Tiger. Jest to wystarczająca pula by każdy (a przynajmniej mniej wymagający użytkownik) mógł znaleźć coś dla siebie i wybrać interesujący go poziom bezpieczeństwa dla szyfrowanych plików. Naturalnie aplikacja pozwala również odszyfrować zakodowane wcześniej dokumenty.

Obsługa jest bardzo prosta i sprowadza się do wyboru odpowiedniego pliku, następnie metody szyfrowania i hasła oraz uruchomienia procesu. Całość znajduje się cały czas na widoku, ponieważ aplikacja jest w zasadzie jednookienkowa. Deszyfrowanie odbywa się analogicznie, różni tylko ostatnim etapem, czyli wybranym przyciskiem uruchamiającym funkcję. Do ewentualnych wad programu można by zaliczyć obsługę tylko jednego pliku jednocześnie (jeśli chcemy szyfrować wiele dokumentów na raz, wygodniejsza może się okazać inna aplikacja).

Drobiazgiem, który również może okazać się przeszkodą w swobodnym korzystaniu programu (szczególnie jeśli wziąć pod uwagę docelową grupę odbiorców – raczej mniej wymagające osoby) jest brak opisu poszczególnych algorytmów oraz szyfrów. Jeśli jesteśmy zainteresowani skutecznością wybranej kombinacji, bądź jej wymaganiami czasowymi na szyfrowanie, będziemy musieli znaleźć te informacje na własną rękę, zapewne w Internecie. Większość programów konkurencyjnych umieszcza choćby podstawowe informacje o skuteczności szyfrów bezpośrednio w programie (choć są to przy okazji dużo bardziej rozbudowane narzędzia, nie zawsze tak łatwe i przyjemne w użyciu, jak opisywana aplikacja).
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.7 (13 głosów)

Strefa Download programu
KryptoFiler PortableKryptoFiler Portable 1.0.2
Wersja stabilna
1.56 MB | 2015-09-03
przejdź Wersja instalacyjna KryptoFiler

Ilość pobrań: 191 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
KryptoFiler Portable