w
googluj
pl

Password Safe Portable 3.46.0


Password Safe Portable – przenośne wydanie darmowego (licencja open source) i bezpiecznego menadżera haseł. Program przechowuje loginy/hasła, które uwierzytelniają nas w rozmaitych witrynach internetowych, usługach poczty elektronicznej, różnych aplikacjach desktopowych czy grach. Password Safe Portable posiada funkcję automatycznego uzupełniania pól formularzy logowania. Skorzystamy również z zaawansowanego generatora haseł oraz klawiatury wirtualnej (chroni przed keyloggerami). Nasze loginy i hasła oraz inne informacje są przechowywane w zaszyfrowanej bazie danych programu (kodowana przy użyciu bezpiecznego algorytmu Twofish). Dostęp do bazy jest możliwy dopiero po podaniu hasła głównego (master password). Program pozwala na użycie wielu takich zakodowanych baz. Bazy danych można łączyć, synchronizować i porównywać. Poza tym Password Safe potrafi automatycznie tworzyć kopie zapasowe swoich baz. W razie potrzeby kopię wykonamy również manualnie przy użyciu opcji „Zapisz jako…”

W oknie głównym Password Safe łatwo można zarządzać wpisami zawierającymi dane uwierzytelniające. Wprowadzone pozycje zorganizujemy w grupach, zmienimy nazwy wpisów, przeniesiemy elementy do wybranej grupy, skopiujemy dane z wybranego wpisu do schowka Windows albo okna wybranej aplikacji itd. W trybie podstawowym, okno tworzenia/edycji wpisu pozwala na podanie loginu i hasła, wygenerowanie hasła, dodanie adresu URL witryny, w której będzie nas ono uwierzytelniać, a także na wybranie nazwy i grupy wpisu oraz dołączenie do niego notatki. W kolejnych opcjach można skonfigurować zaawansowane reguły funkcji auto-uzupełniania, podać komendę uruchomienia wybranego programu z parametrami logowania, aktywować unieważnienie hasła po danym okresie czasu, włączyć historię haseł wcześniej używanych w danym wpisie, ustalić dokładne reguły generowania haseł oraz zdefiniować akcje wykonywane po kliknięciu lewym przyciskiem myszki (także w kombinacji z klawiszem Shift) na wybranym wpisie. Dostępny jest zestaw kilku akcji: auto-uzupełnianie, otworzenie witryny związanej z elementem i następnie automatyczne uzupełnienie pól jej formularza logowania oraz różne inne czynności. Password Safe można kontrolować także przy użyciu skrótów klawiaturowych (konfigurowane w opcjach). Program potrafi działać w tle, wyświetlając swoją ikonkę funkcyjną w zasobniku systemowym.

Możliwości związane z bezpieczeństwem odpowiadają m.in. za automatyczne unieważnianie haseł po wybranym czasie, opróżnianie historii schowka systemowego, do której z poziomu programu skopiowaliśmy dane logowania, a także blokowanie dostępu do bazy, gdy użytkownik przez określoną ilość czasu nie podejmuje żadnych akcji w Password Safe (dostęp zablokujemy również w sposób manualny). Program potrafi współpracować z kluczem kodującym (do nabycia za pośrednictwem witryny producenta). Warto dodać, że ten menadżer haseł raczej nie zawiera żadnych backdoorów, które pozwalałyby na odkodowanie bazy – jego kod źródłowy jest ogólnie dostępny i każda orientująca się w programowaniu osoba może sprawdzić go pod kątem występowania takich zagrożeń. W programie zastosowano także algorytmy chroniące przed atakami na hasło główne z użyciem list słownikowych albo metody brute force.

Password Safe pozwala na import danych z plików TXT (jako tekst niesformatowany) i XML oraz z plików innego menadżera haseł – KeePass (wersja 1.x, formaty TXT i CSV). Z kolei eksport danych jest możliwy do plików zapisywanych w natywnym formacie programu, plików TXT (czysty tekst) oraz XML.

Wersja Portable może bez problemów działać na różnych PC (np. z poziomu pendrive’a albo dysku zewnętrznego) bez wymogu instalacji. Niestety, ustawienia programu są przechowywane na dysku systemowym, tak więc występuje problem z ich przenośnością.

Interfejs graficzny Password Safe jest przyjemny dla oka i wygodny w obsłudze. Można skonfigurować ustawienia czcionki wpisów, widoczność przycisków narzędziowych oraz barwę ikony w zasobniku systemowym. Mniej zaawansowani użytkownicy szybko opanują zasady działania podstawowych funkcji programu. Szczegółowe instrukcje i inne informacje udostępniono w pliku pomocy oraz na forum Password Safe (treści w pomocy i na forum są w języku angielskim).
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (9 głosów)

Strefa Download programu
Password Safe PortablePassword Safe Portable 3.46.0
Wersja stabilna 32-bitowa
11.08 MB | 2018-04-11
Password Safe Portable 3.46.0
Wersja stabilna 64-bitowa
11.08 MB | 2018-04-11
przejdź Wersja instalacyjna Password Safe

Ilość pobrań: 433 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (3)
Password Safe Portable
avatararrow
~Tereska z Babimostu | 2015.10.12 09:22
12 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Dzięki za fajniutki programik na hasełka. Z nim zawsze bezpiecznie, jak z tamponami "Always-a". Polecam jedno i drugie.
Password Safe Portable 3.37.1
avatararrow
~sceptyk | 2015.10.11 13:31
-8 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Do przechowywania haseł wolę jednak swoją głowę...
Password Safe Portable 3.37.1
avatararrow
~seniorek | 2015.10.07 13:03
9 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Robi solidnie to, do czego został przeznaczony. Jest polish, łatwy w obejściu, w wersji mobilnej..... ode mnie "PIĄTAŚ".
Password Safe Portable 3.36