w
googluj
pl

Password Safe 3.49.0


Kiedy posiadamy wiele kont mailowych, gier mmo, portali i for internetowych, a do każdego posiadamy inny login i hasło, to zapominanie hasła staje się bardzo częstym problemem. Na szczęście istnieją programy, które tworzą bazę danych z loginami i hasłami.

Jednym z takich programów jest Password Safe, czyli darmowa aplikacja, która umożliwi nam zapisanie i zabezpieczenie haseł przed dostępem osób trzecich. Interfejs programu jest w języku polskim.

Podczas pierwszego uruchomienia programu ustawiamy hasło do jego dostępu, dzięki temu nikt nie będzie miał wglądu do naszej bazy haseł, można również ustalić czas w jakim Password Safe może pozostać uruchomiony, po tym czasie minimalizuje się i aby go maksymalizować trzeba ponownie wpisać hasło.

Program posiada wbudowany generator haseł. Hasło można dopasować poprzez wybór ilości minimalnych dużych i małych liter, liczb, symboli (symbole jakie może wykorzystywać generator możemy sami ustalić). Hasło może być także pozbawione znaków podobnych do siebie (np. 1 i l). Możliwe jest także takie ustawienie, aby wygenerowane hasło mogło być wymawialne lub składało się z cyfr systemu szesnastkowego.

Aplikacja posiada wiele opcji dzięki, którym możemy zmieniać parametry zabezpieczające, takie jak kopie zapasowe bazy haseł, blokowanie bazy danych przy minimalizowaniu okna. Program może się instalować wykorzystując rejestry systemowe oraz bez ich wykorzystywania. Przez nie korzystanie z rejestrów systemu możemy przenosić program z bazą haseł np. na pendrive i mieć dostęp do haseł zawsze przy sobie.

Aby użyć hasła nie musimy go wyświetlać i przepisywać program skopiuje do schowka hasło, a my następnie wkleimy je, bez obawy, że je ktoś odczyta je kątem oka z naszej klawiatury. Password Safe to aplikacja, którą warto posiadać, zwłaszcza, że jest w języku polskim.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.7 (6 głosów)

Strefa Download programu
Password SafePassword Safe 3.49.0
Wersja stabilna 32-bitowa
12.31 MB | 2019-05-01
Password Safe 3.49.0
Wersja stabilna 64-bitowa
12.92 MB | 2019-05-01
przejdź
Password Safe Portable
Wersja przenośna, niewymagająca instalacji

Ilość pobrań: 1182 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
Password Safe