w
googluj

Password Reviver 1.0.0.21


Password Reviver to program pełniący rolę menadżera haseł. Dzięki menadżerowi nie musimy już zapisywać lub zapamiętywać szeregu niezbędnych haseł, wystarczy, że będziemy w posiadaniu hasła głównego do programu. Aplikacja pozwala na tworzenie, przechowywanie oraz edytowanie haseł i loginów służących do uwierzytelniania się w dowolnych serwisach internetowych lub aplikacjach (np. Skype, Microsoft Outlook, Dropbox). Możliwe jest również zarządzanie wieloma tożsamościami, które zawierają dane personalne oraz firmowe, w tym informacje odnoszące się do kont bankowych czy kart kredytowych. W Password Reviver w łatwy sposób (automatycznie albo przy pomocy kilku kliknięć myszki) wprowadzimy hasła, loginy i informacje osobiste w pola formularzy uwierzytelniających i personalnych danej witryny lub aplikacji. Możliwe jest również skorzystanie z funkcji automatycznego logowania.

Menadżer oferuje moduł generatora haseł, w którym stworzymy bardzo bezpieczne i właściwie niemożliwe do złamania hasła. W aplikacji oceniana jest siła naszych haseł, po za tym można ustalić czas, po którym przestaną być one traktowane jako aktualne. Program wyposażono w wirtualną klawiaturę, zapewniającą ochronę przed przechwyceniem danych uwierzytelniających przez keyloggery. Oprócz tworzenia i wykorzystywania różnych tożsamości, w Password Reviver można także zarządzać notatkami personalnymi, zawierającymi informacje dotyczące np. licencji na oprogramowanie, dokumentów osobistych itd. Aplikacja oferuje również moduł zakładek, dzięki którym otworzymy ulubione strony z poziomu jej interfejsu. W ustawieniach Password Reviver można określić zaufane oraz ignorowane witryny/aplikacje, w ten sposób zdecydujemy o zezwoleniu lub odmowie na wprowadzenie naszych danych do formularzy dostępnych w wybranych stronach internetowych czy rozmaitych programach.

Wtyczka aplikacji integruje się z szeregiem przeglądarek internetowych, pozwalając na szybkie wklejanie odpowiednich danych uwierzytelniających/osobistych w formularze online oraz automatyczne logowanie się w witrynach. Przycisk rozszerzenia Password Reviver jest wyświetlany na pasku dodatków przeglądarki lub na specjalnym toolbarze. Obsługiwane przeglądarki to Mozilla Firefox (także Firefox Portable), Google Chrome, Internet Explorer, Opera (15+ i starsze wersje oraz Opera Portable), Seamonkey, Comodo Dragon, Yandex, Flock, Flock 3, Maxthon i Maxthon 2, Avant Browser, Crazy Browser, Enigma Browser, Deepnet-Web, AOL Explorer, MYweb4net, jak również program pocztowy Mozilla Thunderbird. Password Reviver jest w stanie wyłączyć działanie słabo zabezpieczonych, przeglądarkowych menadżerów haseł i zastąpić je własnymi funkcjami. Aplikacja pozwala na import danych uwierzytelniających z Mozilli Firefox, Google Chrome, Internet Explorera, Mozilli Thunderbird, programów Keepass, LastPass, AI Roboform, a także z plików wyeksportowanych przy użyciu jej samej. Eksport może obejmować całą bazę danych lub dotyczyć tylko wybranych wpisów, program wyeksportuje dane do zaszyfrowanego pliku albo do niezabezpieczonych formatów XML, HTML i TXT. Możliwe jest przygotowanie wersji portable menadżera i uruchamianie jej z pendriva lub przenośnego dysku USB. Oprócz korzystania z opcji interfejsu, aplikację można obsługiwać również poprzez ikonkę obecną w obszarze powiadomień Windows oraz skróty klawiaturowe.

Hasła i pozostałe informacje są przechowywane w lokalnej bazie danych programu, szyfrowanej za pomocą bardzo silnych algorytmów kryptograficznych (AES Rijndael 256 bit, Blowfish 448 bit, Twofish 256 bit, Gost 256 bit, Sapphire II 8192 bit, Diamond II 2048 bit, FROG 1000 bit oraz SCOP 384 bit). Dostęp do naszych danych uzyskujemy po podaniu wcześniej zdefiniowanego hasła głównego (tzw. master password). Autoryzacja może być przeprowadzona także przy użyciu pendriva z odpowiednim kluczem lub urządzenia Bluetooth. Program posiada zabezpieczenie polegające na blokadzie dostępu do interfejsu i danych uwierzytelniających po ustalonym czasie nieaktywności użytkownika.

Szata graficzna menadżera haseł jest elegancka i przyjemna dla oka. Mniej doświadczeni użytkownicy powinni bez problemów opanować obsługę aplikacji. W wypadku jakichkolwiek trudności, można kliknąć w opcję Help, która przeniesie nas do działu wsparcia dostępnego w witrynie producenta.

Uwaga!
Rozszerzenie dla Firefox nie jest zgodne z Mozillą Firefox 27, w związku z tym przycisk Password Reviver nie zostanie wyświetlony na pasku dodatków. Wtyczka programu działa jednak bez problemów także i w tej wersji Firefoksa - wklejanie danych uwierzytelniających w formularze oraz proces logowania są przeprowadzane automatycznie.

Ograniczenia!
Z wersji Trial można korzystać przez okres 30 dni, później należy nabyć płatną licencję na pełną wersję programu za pośrednictwem witryny producenta.

Licencja: Trial (testowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.3 (3 głosów)

Strefa Download programu
Password ReviverPassword Reviver 1.0.0.21
Wersja stabilna
9.02 MB | 2014-06-25

Ilość pobrań: 369 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
Password Reviver