w
googluj
pl

Alternate Password DB 3.290


Alternate Password DB to prosty menadżer haseł i loginów (wraz z dodatkowymi informacjami), wzbogacony o generator haseł z kilkoma możliwościami ustawień. Jest świetną propozycją dla mniej wymagających użytkowników, którzy cenią sobie przede wszystkim prostotę obsługi i podstawową funkcjonalność, czyli zapamiętanie loginu (identyfikatora), hasła oraz dodatkowych informacji w formie notatki tekstowej. Dodatkiem w programie jest możliwość eksportowania danych do pliku HTML lub TXT.

Obsługa aplikacji jest bardzo prosta. Po pierwszym uruchomieniu automatycznie tworzony jest nowy dokument, w którym będziemy mogli zapamiętywać kolejne hasła jako elementy folderów (ich nazwy oraz ilość mogą być przez użytkownika edytowane). Podczas wpisywania hasła mamy możliwość skorzystania z pseudolosowego generatora. Uwzględnia on nasze preferencje, w których możemy zażyczyć sobie na przykład wykorzystania znaków szczególnych czy liter różnej wielkości (wszystko to przyczynia się do zwiększenia skuteczności hasła oraz trudności ewentualnego jego złamania przez szkodliwe oprogramowanie). Każde zapisywanie pliku menadżera oraz jego otwieranie przy kolejnym korzystaniu z programu jest poprzedzone podaniem tworzonego przy pierwszym zapisie hasła bezpieczeństwa. Jest to naturalnie podyktowane ochroną niepowołanego dostępu do programu przez inne osoby korzystające z tego samego komputera.

Pamiętajmy, iż mimo oferowanej przez program wygody przy zapamiętywaniu często skomplikowanych haseł dostępu do wielu usług internetowych, z których korzystamy, hasła powinny być przez nas przede wszystkim pamiętane, szczególnie, gdy mowa jest o danych dostępu do bankowości internetowych czy innych serwisów z wieloma danymi prywatnymi.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.2 (5 głosów)

Strefa Download programu
Alternate Password DBAlternate Password DB 3.290
Wersja stabilna
0.7 MB | 2021-03-28

Ilość pobrań: 527 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 6

Komentarze (0)
Alternate Password DB