w
googluj

Password Depot 15.1.4


W dzisiejszych czasach hasła wymaga od nas praktycznie każda strona internetowa, na której jesteśmy zarejestrowani, każda umowa z operatorem sieci telefonicznej czy każde konto bankowe. Posiadanie uniwersalnego kodu jest jednym z najgorszych możliwych rozwiązań, a zapamiętanie kilkunastu bądź kilkudziesięciu często graniczy z cudem. Password Depot to program do zarządzania hasłami w bezpieczny sposób.

Interfejs, chociaż na pierwszy rzut oka może się wydać nieco chaotyczny, już po kilku minutach staje się dużo przyjaźniejszy. Uruchamiając aplikację po raz pierwszy nie można zrobić niemal nic poza jej skonfigurowaniem pod kątem swoich potrzeb i założeniem nowej grupy haseł. Grupa ta zostanie zapisana do pliku, którego ścieżkę sami wybierzemy, podobnie jak metodę zyskiwania do niego dostępu (tylko przez hasło, tylko przez zlokalizowanie określonego pliku kluczowego lub przez to i to jednocześnie). Ów plik możemy też zapisać na urządzeniu przenośnym, naszym serwerze lub na serwerze Password Depot, pod warunkiem posiadania tam praw administracyjnych. Wpisując główne hasło pozwalające włączyć aplikację program sprawdza jego siłę i oblicza, ile czasu mogłoby zająć jego złamanie. Na głównej liście zaczną się pojawiać kolejne dodawane przez nas hasła, przy czym każde z nich możemy obarczyć dodatkowymi informacjami jak m.in. opis, nazwa użytkownika, priorytet, kategoria czy adres URL. Poszczególne opcje mogą się różnić w zależności od wybranej formy hasła – możemy bowiem zdecydować, czy dany wpis dotyczyć ma, dajmy na to, zaszyfrowanego folderu, karty kredytowej czy licencji oprogramowania. Te hasła również możemy sprawdzić pod kątem siły i potencjalnego poziomu trudności jego złamania klikając przycisk „Analyze” z zakładki „Tools”. Co więcej, program można zmniejszyć do rozmiarów niewielkiego paska, z którego mamy dostęp do najczęściej używanych funkcji. Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość przeciągania i upuszczania wybranego hasła w interesujące nas pole, dzięki czemu już nigdy nie popełnimy literówki wpisując je ręcznie. Warta uwagi jest także możliwość generowania haseł na podstawie łatwej do zapamiętania frazy lub odpowiedniego klucza.

Password Depot, poza bogatą ofertą funkcji związanych z przechowywaniem haseł i ich zabezpieczaniem, sam w sobie również jest stosunkowo wysoce konfigurowalny. Solidny poziom ochrony zapewniają algorytmy rozdymka (BlowFish) i Rijandel. Nie można też nie wspomnieć o kompatybilności z przeglądarkami Internet Explorer i Mozilla Firefox w postaci automatycznie przechwytujących nowe hasła dodatków.

Ograniczenia!
Wersja trial pozwala na 30 dniowe korzystanie z programu (napis informujący o pozostałym czasie widnieje u dołu ekranu głównego aplikacji). Pełna wersja kosztuje 29 Euro.

Licencja: Trial (testowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.7 (3 głosów)

Strefa Download programu
Password DepotPassword Depot 15.1.4
Wersja stabilna
21.4 MB | 2020-12-07

Ilość pobrań: 889 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Password Depot