w
googluj

Text Compare 1.0.2.2


Text Compare to program do porównywania ze sobą dwóch plików tekstowych pod kątem wprowadzanych w nich zmian. Pozwala automatycznie wykryć różnice w kolejnych liniach dokumentu, co może okazać się przydatne zarówno do wykrywania plagiatów, analizowania zmian we własnych, tworzonych pracach, czy też porównywania ze sobą kilku plików tworzonej aplikacji czy strony internetowej. Program jest bardzo prosty w obsłudze i stosunkowo szybki w działaniu (mimo, iż producent ostrzega o spadku wydajności w przypadku dokumentów o zajętości powyżej 50 tysięcy linii; prawdopodobnie mało komu uda się przekroczyć tę barierę).

Aby porównać ze sobą dwa dokumenty tekstowe, wystarczy po uruchomieniu programu wskazać ścieżki, które do nich prowadzą. Odbywa się to poprzez wykorzystanie eksploratorów, które automatycznie ukazują się po kliknięciu na pole ścieżki pierwszego, czy też drugiego pliku w górnej części interfejsu. Po tej czynności wszystko jest już gotowe do rozpoczęcia porównania. W tym celu skorzystać należy z jednej z czterech funkcji, które dostępne są w formie przycisków na samej górze obszaru roboczego w programie. Służą one kolejno do wyświetlenia całej zawartości plików, tylko elementów, które je różnią, przesuniętych i skopiowanych wierszy lub nowych oraz zmienionych wersów. Naciśnięcie dowolnego z tych przycisków skutkuje wyświetleniem odpowiednich treści w dwóch okienkach poniżej linii opcji.

Wyświetlony tekst w każdym przypadku podświetlany jest na wiele kolorów, z których każdy odpowiada innego typu zmianie. W ten sposób możemy bez dokładniejszego wczytywania się w treść plików, już na podstawie kolorystycznych notatek zwrócić uwagę na usunięte czy też dodane elementy.

Wymagania!
Aby oprogramowanie działało poprawnie, konieczna jest instalacja pakietu .NET Framework w wersji 4.0 lub nowszej.

Licencja: Freeware (darmowa tylko do użytku domowego)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3 (3 głosów)

Strefa Download programu
Text CompareText Compare 1.0.2.2
Wersja stabilna
0.07 MB | 2015-06-22

Ilość pobrań: 1391 | W tym miesiącu: 7 | W poprzednim miesiącu: 6

Komentarze (0)
Text Compare