w
googluj
pl

IObit Uninstaller Portable 7.4.0.8


IObit Uninstaller Portable – przenośna wersja darmowego programu IObit Uninstaller, dzięki któremu można gruntownie odinstalować/usunąć z systemu dowolne programy i ich pozostałości, aktualizacje Windows oraz rozszerzenia przeglądarek internetowych.

IObit Uninstaller najpierw uruchamia zwykłą deinstalację wybranego programu. Gdy ją ukończymy, narzędzie automatycznie wyszuka i następnie skasuje czy nawet zniszczy pliki, foldery oraz wpisy w rejestrze, które pozostały po odinstalowanym programie (ponieważ nie usunął ich jego standardowy instalator/deinstalator). Inne ważne funkcje narzędzia to możliwość przeprowadzania deinstalacji grupowej, kasowanie śladów po programach usuniętych manualnie w eksploratorze Windows lub odinstalowanych bez udziału IObit Uninstaller, a także tryb wymuszony, w którym można wskazać plik wykonywalny aplikacji „odpornej” na normalne metody deinstalacji. Należy również wspomnieć o module niszczenia plików i katalogów, opcji tworzenia punktu przywracania Windows przed deinstalacją, module przywracania systemu do poprzedniego stanu. Na uwagę zasługują także funkcje menu kontekstowego listy zainstalowanych aplikacji – otwieranie lokacji pliku wykonywalnego programu, przeglądanie wpisów w rejestrze związanych z danym programem, wyszukiwanie informacji o programie w Internecie (za pomocą przeglądarki internetowej). Narzędzie tworzy logi z procesów deinstalacji, w module Menadżer dzienników możemy przeglądać wygenerowane raporty, otwierać je w edytorze tekstu lub usuwać, gdy staną się już zbędne. Program pozwala także na eksport listy zainstalowanych aplikacji do pliku TXT.

W oknie głównym IObit Uninstaller wyświetlany jest wykaz zainstalowanego oprogramowania, podzielony na karty związane z typowymi programami oraz z rozszerzeniami i wtyczkami przeglądarek. Pozycje w karcie Programy można przeglądać w trybie widoku ikon lub w trybie widoku szczegółowego. Drugi tryb prezentuje nie tylko ikonki i nazwy aplikacji, ale także informacje o producentach, rozmiarach, datach instalacji i wersjach programów. Listę aplikacji można organizować według właśnie wspomnianych kategorii informacyjnych, a także sortować według specyficznych cech programów: instalowane ostatnio, obszerne programy, programy rzadko używanie, aktualizacje Windows. Z kolei w karcie Paski narzędziowe i wtyczki dostępne są informacje o rozszerzeniach i wtyczkach zainstalowanych w naszych przeglądarkach – zapoznamy się nazwami i wydawcami dodatków, a także z ocenami rozszerzeń w społeczności IObit oraz statusami zaufania (można oznaczyć dane rozszerzenie jako podejrzane i tym samym przeznaczone do usunięcia). Również w tej karcie będziemy w stanie sortować pozycje według kategorii informacyjnych. W razie potrzeby program pozwala na wyświetlenie tylko rozszerzeń związanych z daną przeglądarką - Mozillą Firefox, Google Chrome, Internet Explorerem oraz Operą. Każda z kart posiada wyszukiwarkę, za pomocą której w łatwy sposób można odnaleźć interesujące nas aplikacje/rozszerzenia w nawet bardzo obszernej liście zainstalowanego oprogramowania.

Wersja Portable przechowuje ustawienia tylko we własnych podkatalogach, tak więc jest w pełni przenośna i można używać jej na różnych komputerach z zachowaną konfiguracją, np. z poziomu pendrive’a czy dysku zewnętrznego. Program nie ingeruje w rejestr Windows (oczywiście nie w przypadku usuwania śladów innych aplikacji z rejestru).

Interfejs graficzny IObit Uninstaller Portable jest nowoczesny i elegancki, program wyróżnia się pod tym względem dość znacznie na tle innych aplikacji z tej samej kategorii funkcyjnej. Mniej zaawansowani użytkownicy nie powinni mieć kłopotów z obsługą narzędzia. W razie niebezpieczeństwa skasowania niezbędnych danych (np. wpisów w rejestrze czy plików powiązanych z ważnymi programami) zostaniemy powiadomieni o tym fakcie przez stosowny komunikat. Poza tym zawsze można skorzystać z funkcji przywracania systemu. Menu Pomoc pozwala na zapoznanie się z podręcznikiem użytkownika (brak polskiej wersji językowej) lub przejście do działu wsparcia technicznego online.

Uwaga!
Pobrany plik EXE wypakuje wersję Portable do wybranej przez nas lokacji.
Język polski interfejsu można ustawić poprzez przycisk More Settings w prawym górnym rogu okna głównego/opcję Settings i następnie, w otwartym oknie ustawień, opcję Language.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.3 (6 głosów)

Strefa Download programu
IObit Uninstaller PortableIObit Uninstaller Portable 7.4.0.8
Wersja stabilna
9.44 MB | 2018-05-28
przejdź Wersja instalacyjna Iobit Uninstaller

Ilość pobrań: 3697 | W tym miesiącu: 19 | W poprzednim miesiącu: 46

Komentarze (2)
IObit Uninstaller Portable
avatararrow
~Polski User | 2014.11.30 11:14
-1 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
IObit Unistaller to najlepszy program do odinstalowywania niepotrzebnych rzeczy z systemu. Po odinstalacji programu pozwala wykonać gruntowne skanowanie by sprawdzić czy jakieś ślady i wpisy nie zostały.
IObit Uninstaller Portable 4.0.4.25
avatararrow
~mario | 2014.11.28 21:11
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Jest mega. Najlepszy z kilku które testowałem.
IObit Uninstaller Portable 4.0.4.25