w
googluj
pl

Eusing Free Registry Defrag Portable 2.3


Eusing Free Registry Defrag Portable – wersja przenośna niewielkiego, darmowego programu Eusing Free Registry Defrag, który służy do scalania/defragmentacji rejestru Windows. Program kompaktuje maksymalnie gałęzie rejestru (czy tzw. ule, z języka angielskiego - hives), usuwając z nich puste oraz zbędne wpisy, pozostałe np. po odinstalowanych aplikacjach. Dzięki tak przeprowadzonej „defragmentacji” rejestr jest mniejszy i tym samym korzysta ze skromniejszej ilości pamięci RAM. To z kolei skraca czas potrzebny na rozruch Windows oraz ogólnie wpływa pozytywnie na wydajność i stabilność działania systemu. Należy dodać, że Eusing Free Registry Defrag, wbrew temu, co sugeruje jego nazwa, nie przeprowadza defragmentacji plików rejestru dostępnych na dysku. Ze względów bezpieczeństwa możemy stworzyć punkt przywracania Windows zaraz przed uruchomieniem procesów analizy i konsolidacji. Eusing Free Registry Defrag utworzy także świeżą kopię rejestru, tak aby niespodziewane błędy wynikające z działania programu nie naruszyły w żaden sposób oryginalnej struktury wpisów.

Obsługa narzędzia jest nieskomplikowana, najpierw należy uruchomić analizę rejestru, a następnie po prostu użyć opcji Defragmentuj rejestr. Po zakończeniu analizy możemy zapoznać się z wykazem gałęzi rejestru, ich obecnym rozmiarem, rozmiarem możliwym do uzyskania poprzez defragmentację, a także stopniem redukcji objętości każdego z uli. Ustawienia programu pozwalają na aktywację wyświetlania monitu o stworzenie punktu przywracania, włączenie pytania o zgodę na przeprowadzenie defragmentacji, a także pokazanie/ukrycie siatki dzielącej wyniki analizy. Procesy skanowania i konsolidacji rejestru zajmą trochę czasu, w dodatku ich realizacja spowolni znacznie system. W razie potrzeby analizę można zatrzymać. Po ukończeniu defragmentacji należy ponownie uruchomić Windows.

Wersja Portable przechowuje ustawienia tylko w swoim głównym katalogu, dzięki temu jest w pełni przenośna i może działać na różnych komputerach z tą samą konfiguracją, np. z poziomu pendrive’a czy dysku zewnętrznego. Program nie pozostawia własnych wpisów w rejestrze Windows.

Interfejs graficzny Eusing Free Registry Defrag Portable to niewielkie okienko, bardzo skromne pod względem estetycznym. Mniej doświadczeni użytkownicy nie powinni mieć żadnych kłopotów z obsługą programu. W witrynie producenta udostępniono dział pomocy, można go odwiedzić np. po wybraniu odpowiedniej opcji w interfejsie narzędzia (brak instrukcji w polskiej wersji językowej).

Uwaga!
Język polski interfejsu włączymy klikając w przycisk Language i wybierając opcję Polish.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.8 (4 głosów)

Strefa Download programu
Eusing Free Registry Defrag PortableEusing Free Registry Defrag Portable 2.3
Wersja stabilna
0.55 MB | 2014-11-22
przejdź Wersja instalacyjna Eusing Free Registry Defrag

Ilość pobrań: 422 | W tym miesiącu: 7 | W poprzednim miesiącu: 9

Komentarze (1)
Eusing Free Registry Defrag Portable
avatararrow
tele02 | 2015.03.17 19:39
3 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Po użyciu, system bardziej stabilny.
Przyspiesza rozruch (od 2'go, gdyż po restarcie musi dokończyć
swoją pracę) !.
Nie pozostawia "własnych" śladów w rejestrze.
Eusing Free Registry Defrag Portable 2.3