w
googluj
pl

AnyToISO Lite Portable 3.5.2


AnyToISO Lite Portable – wersja przenośna programu AnyToISO Lite, który jest w stanie przekonwertować właściwie wszystkie popularne formaty obrazów płyt CD/DVD/Blu-ray (a także niektóre formaty archiwów) na obrazy w formacie ISO. Możliwe jest również rozpakowywanie danych z obrazów płyt do wybranego przez nas katalogu oraz tworzenie obrazów ISO z płyt CD/DVD/Blu-ray lub plików zapisanych w wybranym folderze.

Program pozwala na konwersję m.in. następujących formatów obrazów płyt i archiwów do wyjściowego ISO - NRG, MDF, UIF, DMG, ISZ, BIN, DAA, PDI, CDI, IMG, ZIP, RAR, 7Z, TAR.GZ, TAR.BZ2. Rozpakowywać można te same formaty, a także obrazy ISO. Pełną listę obsługiwanych formatów obrazów i archiwów znajdziemy na stronie producenta. Warto dodać, że wspierane są trzy standardy systemu plików płyt – ISO 9660, Joliet oraz UDF, ponadto program obsługuje arkusze CUE skojarzone z obrazami BIN. AnyToISO Lite Portable można kontrolować również z poziomu wiersza poleceń (dostępne jest np. przetwarzanie wsadowe), szczegóły komend zamieszczono w witrynie producenta. Program integruje się z menu kontekstowym Eksploratora Windows (po aktywacji odpowiedniej opcji, dostępnej w preferencjach).

Interfejs podzielono na trzy główne karty:

• Rozpakowywanie/Konwersja pliku do ISO – wybieramy wejściowy obraz czy źródłowe archiwum, ustalamy ścieżkę i nazwę docelowego obrazu ISO, po czym przeprowadzamy konwersję lub ekstrakcję danych,
• Płyta CD/DVD do ISO – wybieramy napęd zawierający płytę, ustalamy ścieżkę i nazwę wyjściowego pliku ISO, decydujemy o stworzeniu pliku BIN i arkusza CUE, po czym rozpoczynamy operację tworzenia obrazu,
• Folder do ISO – ustalamy folder, w którym znajdują się pliki mające wejść w skład obrazu ISO, podajemy ścieżkę i nazwę nowo powstającego obrazu, wprowadzamy etykietę obrazu i przystępujemy do tworzenia ISO.
• przebieg operacji uruchamianych za pomocą każdej z kart jest odnotowywany w dobrze widocznym logu programu.

Wersja przenośna zapisuje ustawienia tylko w swoim katalogu nadrzędnym. Po skopiowaniu katalogu wraz z programem na pendrive czy dysk zewnętrzny, możemy używać AnyToISO Lite z poziomu wymienionych nośników na różnych PC, zachowując przy tym wszystkie ustawienia narzędzia.

Interfejs graficzny AnyToISO Lite Portable nie jest zbyt efektowny wizualnie, ale nie ma to specjalnego znaczenia ze względu na typowo użytkowy charakter programu. Mniej zaawansowani użytkownicy powinni w szybkim tempie opanować funkcje aplikacji. W razie problemów warto przeczytać instrukcje udostępnione w witrynie producenta.

Uwaga!
Pobrany plik EXE rozpakuje wersję przenośną programu do wybranej przez nas lokacji. Przed rozpakowaniem możemy wybrać domyślną wersję językową interfejsu.

Ograniczenia!
Darmowa wersja Lite programu posiada pewne ograniczenie w stosunku do komercyjnej wersji Pro. Mianowicie nie można pracować z obrazami i archiwami o rozmiarach większych niż 870 MB (rozmiar typowy dla płyty CD). Ograniczenie dotyczy też funkcji tworzenia obrazów ISO z plików zawartych w danym katalogu – ich sumaryczny rozmiar nie może przekroczyć 870 MB.
Tworzenie ISO z płyt Audio CD nie jest możliwe ze względu na ograniczenia formatu ISO. W zamian można skorzystać z obrazów Audio CD zapisanych w formacie BIN/CUE.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.2 (6 głosów)

Strefa Download programu
AnyToISO Lite PortableAnyToISO Lite Portable 3.5.2
Wersja stabilna
6.21 MB | 2014-08-20
przejdź Wersja instalacyjna AnyToISO

Ilość pobrań: 3230 | W tym miesiącu: 29 | W poprzednim miesiącu: 67

Komentarze (0)
AnyToISO Lite Portable