w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 97
Wszystkich postów: 904609
Wszystkich tematów: 127617

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6928 dni

Secret Disk 2022.09


Secret Disk to lekkie narzędzie, pozwalające na utworzenie ukrytej dla postronnych użytkowników przestrzeni dyskowej. Program innymi słowy umożliwia wykorzystanie dodatkowej partycji zabezpieczonej hasłem - nadaje się ona znakomicie do przechowywania prywatnych plików i katalogów. Co ciekawe, dane będą ukryte także w przypadku awarii systemowej lub problemów z zasilaniem.

Na początku pracy z programem, należy zdefiniować hasło bezpieczeństwa. Wpisany ciąg znaków będzie służył jako środek dostępu do naszego dysku - warto więc zadbać, by jego odgadnięcie było jak najbardziej utrudnione. W kolejnym kroku mamy możliwość odblokowania dysku i przypisania mu, konkretnej i jednoznacznej litery. Następnie możemy zarządzać utworzoną przestrzenią w standardowy sposób - widoczna ona będzie w postaci oddzielnego woluminu, dostępnego z poziomu Eksploratora Windows, kontrolek systemowych, menedżerów plików i innego rodzaju oprogramowania. Po umieszczeniu zbioru danych na partycji, możemy ostatecznie ją ukryć, korzystając z opcji "Lock".

Secret Disk w trakcie pracy rezyduje w zasobniku systemowym, dzięki czemu nie przeszkadza w bieżącej pracy na komputerze. Dodatkowe funkcje narzędzia nie są zbyt rozbudowane, niemniej znajdziemy wśród nich: blokowanie dysku w przypadku naciśnięcia klawisza F8 lub uruchomienia wygaszacza ekranu, wyświetlanie stosownych powiadomień i ostrzeżeń, zabezpieczanie dostępu do ustawień hasłem.

Secret Disk jest dostępny bezpłatnie na zasadach licencji freeware. Aplikacja może być wykorzystywana zarówno w zastosowaniach niekomercyjnych jak i komercyjnych.

Uwaga!
Podczas pierwszego uruchomienia aplikacji możemy zapisać się do subskrypcji miesięcznego newslettera, zawierającego głównie informacje na temat aktualizacji i nowych produktów autora. Jeśli program przypadł nam do gustu, mamy możliwość wsparcia producenta poprzez wykupienie kodu aktywacyjnego lub dołączenie do programu "poprawy jakości" (przesyłanie anonimowych logów).

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.6 (10 głosów)

Strefa Download programu
Secret DiskSecret Disk 2022.09
Wersja stabilna
2.26 MB | 2022-01-18

Ilość pobrań: 675 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 3

Komentarze (0)
Secret Disk