w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 184
Wszystkich postów: 904448
Wszystkich tematów: 127567

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6644 dni

SSD Tweaker 4.0.1


SSD Tweaker to proste narzędzie do optymalizacji działania dysków opartych o architekturę SSD. Urządzenia tego typu zdobywają coraz większy udział na rynku i z pewnością będą jeszcze bardziej powszechne. Program pozwala na dostosowanie ustawień związanych z zarządzaniem danymi w systemach Windows 2000, XP, Vista, 7, 8 i 10. Odpowiednio dobrana konfiguracja poskutkuje lepszą wydajnością systemu, a w szczególności poprawieniem czasu uruchamiana aplikacji i otwierania plików.

Aplikacja opiera się głównie na modyfikacji wartości w rejestrze i zmianie ustawień oprogramowania. Na początku warto dobrać optymalne wartości w polach Windows Prefetcher oraz Windows Vista Superfetch - do dyspozycji mamy kilka zestawów. Kolejnymi z możliwych modyfikacji są między innymi:
- optymalizacja usługi indeksowania, defragmentacji, przywracania systemu,
- włączenie/wyłączenie zapisywania stempli czasowych,
- włączenie/wyłączenie funkcji Boot Tracking,
- włączenie/wyłączenie kompatybilności z nazwami w formacie 8.3 (używane w 16-bitowym oprogramowaniu),
- włączenie/wyłączenie Large System Cache.

Program oferuje tryb automatycznej konfiguracji, w którym zostaną dobrane najbardziej optymalne ustawienia. SSD Tweaker pozwala także na przywrócenie konfiguracji do domyślnego stanu - wystarczy skorzystać z opcji "Restore Defaults" - znajduje się ona w menu File. Dla ułatwienia, w głównym oknie wyświetlane są podpowiedzi. Wystarczy najechać na jeden z elementów interfejsu, a po prawej stronie pojawi się krótka notka informacyjna. W celach diagnostycznych może przydać się także lista przechowująca wykonane przez użytkownika operacje.

Narzędzie jest dostępne bezpłatnie do zastosowań niekomercyjnych. Dla użytkowników zainteresowanych bardziej zaawansowaną konfiguracją, przygotowano wersję profesjonalną. Posiada ona nieco większe możliwości - pozwala na zmianę ustawień usług, optymalizację i ustawianie statusu TRIM, dostosowanie hibernacji systemu. Szczegółowe informacje znajdują się na oficjalnej stronie projektu.

Uwaga!
Po dokonaniu zmian, należy uruchomić ponownie komputer.

Ograniczenia!
Jedynym ograniczeniem wersji darmowej jest wyświetlanie reklamy i komunikatów dotyczących wersji płatnej.

Licencja: Freeware (darmowa tylko do użytku domowego)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.8 (4 głosów)

Strefa Download programu
SSD TweakerSSD Tweaker 4.0.1
Wersja stabilna
0.71 MB | 2019-01-27

Ilość pobrań: 2084 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 3

Komentarze (0)
SSD Tweaker