w
googluj

Corel DESIGNER Technical Suite X5


Corel DESIGNER Technical Suite X5 to pakiet do projektowania dokumentacji technicznej, rysunków i edycji grafiki. Ten rozbudowany zestaw narzędzi powinien zainteresować w szczególności architektów, inżynierów i naukowców wszelkiej maści. Aplikacje współpracują z szeregiem popularnych formatów (także AutoCAD) oraz oferują bogaty zestaw funkcji. Na zestaw składa się kilka cenionych narzędzi producenta. Są wśród nich:

• Corel DRAW X5
Program do tworzenia ilustracji oraz przygotowania układu stron. Przyda się do rozmaitych zastosowań - na przykład tworzenia dokumentacji. Posiada dużą liczbę opcji konfiguracyjnych.

• Corel DESIGNER X5
Solidny program typu CAD. Aplikacja przyda się do tworzenia schematów technicznych, modeli architektonicznych i rysunków. Oferuje kompleksowy zestaw funkcji, zbliżony do konkurencyjnych pakietów tego typu.

• Corel CONNECT
Jest to przydatne narzędzie do przeglądania zasobów dysku twardego, urządzeń zewnętrznych oraz nośników optycznych. Pozwala także na eksplorację zasobów sieciowych.

• Corel PHOTO-PAINT X5
Rozbudowana aplikacja do obróbki grafiki. Oprócz podstawowych funkcji edycyjnych, oferuje bogaty zestaw filtrów i efektów (wygładzanie, wyostrzanie, usuwanie szumów, obraz olejny, pastele, kredka świecowa, teksturowanie, mozaika i wiele innych). Pozwala na korzystanie z masek, pracę na warstwach czy konwertowanie. Dużą zaletą jest także spora liczba funkcji korygujących parametry zdjęć.

• Corel Power TRACE X5
Aplikacja pozwala na konwersję map bitowych na postać wektorową. Ta natomiast może służyć do dalszej obróbki, w pozostałych składnikach pakietu.

• Corel CAPTURE X5
Niewielkie narzędzie użytkowe, pozwalające na szybkie tworzenie zrzutów ekranowych z pulpitu, fragmentu ekranu lub wybranego okna. Oferuje obsługę skrótów klawiaturowych, przechwytywanie kursora, powiadomienia dźwiękowe i tekstowe. Pliki graficzne można zapisać na dysku twardym, skopiować do schowka bądź wydrukować. Co ciekawe, aplikacja pozwala także na dostosowanie parametrów związanych z kolorystyką oraz rozmiarem (obraz może zostać odpowiednio przeskalowany).

• Right Hemisphere Deep Exploration 6 CE
Narzędzie pozwala na przeglądanie projektów zgromadzonych na komputerze oraz ich edycję. Przeznaczone jest przede wszystkim do renderowania i wizualizacji modeli trójwymiarowych. Współpracuje z kilkoma silnikami (DirectX, HDR Ray Tracer, Raytracer). Pozwala na zmianę podstawowych parametrów scen (oświetlenie, kamera), tworzenie prymitywów, usuwanie duplikatów, sterowanie animacjami czy optymalizowanie obiektów. Co ciekawe, można również skorzystać z funkcji przetwarzania wsadowego - przyda się na przykład do renderowania wielu projektów oraz konwersji.

Warto zaznaczyć, że pakiet jest bogato udokumentowany. Dla każdego ze wspomnianych narzędzi przygotowana została instrukcja obsługi. Dużym ułatwieniem będą także porady wyświetlane w oknach, galerie przykładowych prac oraz instruktaże wideo.

Uwaga!
Instalacja programu trwa sporą ilość czasu. Warto uzbroić się w cierpliwość - na słabszych komputerach może zajmować nawet kilkadziesiąt minut.

Ograniczenia!
Aplikacja jest dostępna w wersji testowej typu trial. Pozwala ona na przetestowanie funkcjonalności przez 30 dni od daty instalacji. Po upływie tego okresu nie będzie możliwy zapis, druk i eksport dokumentów.

Licencja: Trial (testowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (2 głosów)

Strefa Download programu
Corel DESIGNER Technical SuiteCorel DESIGNER Technical Suite X5
Wersja stabilna
850.62 MB | 2012-05-16

Ilość pobrań: 596 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
Corel DESIGNER Technical Suite