w
googluj

Avira Scout 16.7.2743.1275


Avira Scout to przeglądarka internetowa przygotowana przez znanego producenta oprogramowania antywirusowego – firmę Avira. Przeglądarka została zaopatrzona w zestaw rozszerzeń i funkcji, które troszczą się o to, by użytkownik nie odwiedzał niebezpiecznych stron WWW, nie był śledzony przez trackery i ciasteczka analizujące jego aktywność w Internecie, a także łączył się z witrynami za pomocą szyfrowanego protokołu HTTPS.

Avira Scout wykorzystuje kod przeglądarki Chromium, na której bazuje m.in popularny Google Chrome. Program oferuje rozszerzenia Avira Browser Security oraz HTTPS Everywhere. Pierwsze z nich ocenia poziom bezpieczeństwa danej witryny na podstawie danych z chmury Avira Protection Cloud oraz blokuje witryny zawierające złośliwe oprogramowanie, jak również witryny odpowiedzialne za ataki hakerskie, phishing czy rozsyłanie spamu. Dodatek HTTPS Everywhere wymusza połączenia z użyciem szyfrowanego protokołu HTTPS, dzięki czemu dane przesyłane w sieci są bardziej bezpieczne – nawet, gdy zostaną przechwycone (np. podczas korzystania z publicznego WiFi), atakujący raczej nie będzie w stanie ich odkodować. Przy okazji warto wspomnieć, że w Avira Scout obsługiwane są wszystkie rozszerzenia z Chrome Web Store.

W Avira Scout zaimplementowano także moduł Privacy Badger, który blokuje działanie trackerów i ciasteczek śledzących aktywność użytkownika w Internecie. Blokowane są mechanizmy śledzące wykorzystywane przez reklamodawców, dostawców wyszukiwania i serwisy społecznościowe. Moduł wyświetla listę domen zewnętrznych, z których pochodzą ciasteczka i trackery śledzące obecne w aktualnie przeglądanej witrynie. W liście możemy zdecydować się na całkowite zablokowanie lub odblokowanie połączeń z wybranymi domenami zewnętrznymi, a także na zablokowanie tylko ciasteczek pochodzących z tych domen. Reguły blokady domyślnie są ustalane oddzielnie dla każdej witryny, ale w razie potrzeby będziemy w stanie dodać wybrane domeny zewnętrzne do białej listy, tak aby połączenia z nimi były zawsze odblokowane na wszystkich odwiedzanych przez nas witrynach.

Avira Scout posiada również moduł Autopilot, który pozwala na intuicyjne kontrolowanie poziomu ochrony w przeglądarce. Moduł oferuje dwa tryby – Comfort oraz Secure, automatycznie regulujące działanie funkcji ochronnych wymienionych w powyższych akapitach. Tryb Comfort pozwala na wygodne, bezproblemowe przeglądanie stron WWW przy zachowaniu zadowalającego poziomu bezpieczeństwa. Tryb Secure utwardza ochronę, ale przez to niekiedy mogą występować problemy z prawidłowym działaniem stron internetowych w Avira Scout. Warto jeszcze wspomnieć, że domyślnym silnikiem wyszukiwania przeglądarki jest Avira SafeSearchTM Plus, oferujący funkcje takie jak ocena poziomu bezpieczeństwa stron podczas prezentacji wyników wyszukiwania, a także informowanie użytkownika, czy strony udostępniające software zawierają instalatory, które proponują lub wymuszają instalację potencjalnie niepożądanego oprogramowania.

Poza wyżej wymienionymi rozwiązaniami, przeglądarka oferuje właściwie wszystkie funkcje dostępne w Chromium czy Google Chrome, jak również posiada interfejs graficzny znany z tych przeglądarek. Mniej doświadczeni użytkownicy nie będą mieć problemów z opanowaniem podstaw obsługi Avira Scout. Producent nie udostępnia szczegółowych instrukcji, opcja pomocy otwiera witrynę Chrome Help Center (porady w języku angielskim). W razie potrzeby zawsze można skorzystać z polskojęzycznej wersji pomocy do Google Chrome.

Uwaga!
W chwili tworzenia opisu nie udało się ustawić języka interfejsu przeglądarki na język polski (chociaż taka opcja jest dostępna w ustawieniach, to jednak nie działa prawidłowo). Spolszczenie powinno zostać dodane w kolejnych wersjach Avira Scout.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.4 (9 głosów)

Strefa Download programu
Avira ScoutAvira Scout 16.7.2743.1275
Wersja stabilna
38.14 MB | 2017-03-15

Ilość pobrań: 524 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (1)
Avira Scout
avatararrow
andrzejjajko | 2016.04.13 18:10
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Fajna przeglądarka dobrze pomyślana. Ale brak języka polskiego niestety
Avira Scout 2016.03.07.00180s