w
googluj
pl

Orbitum 56.0.2924.92


Orbitum to przeglądarka internetowa bazująca na Chromium, w której najciekawszą funkcją jest integracja z czatem Facebooka, który może być wyświetlony w prawej części ekranu niezależnie od strony, którą w danej chwili przeglądamy. Umożliwia to kontakt ze znajomymi i śledzenie konwersacji bez konieczności ciągłego przełączania się pomiędzy kartami (jeśli przeglądamy w danej chwili więcej, niż tylko stronę Facebooka). Dodatkowo od razu po instalacji, przeglądarka oferuje zainstalowany dodatek AdBlock, który skutecznie blokuje uciążliwe w Sieci reklamy.

Pozostała funkcjonalność przeglądarki niewiele odbiega choćby od popularnego Google Chrome. Ponieważ aplikacje wiele łączy, współdzielą również sklep z rozszerzeniami oraz dostępność motywów kolorystycznych. Bez problemu można się w programie zalogować, aby synchronizować ustawienia i zakładki pomiędzy urządzeniami (mowa oczywiście o wykorzystaniu konta Google). Szybkość działania stoi na dobrym poziomie, choć na tle konkurencyjnych przeglądarek nie zaskakuje. Jest bardzo dobrze, ale mimo wszystko przeciętnie. Cieszyć może obecność wspomnianego dodatku blokującego reklamy, ale w praktyce jest to jedynie ułatwienie dla użytkownika, który równie dobrze może doinstalować to rozszerzenie ręcznie do każdej innej przeglądarki współdzielącej market aplikacji Chrome’a.

Całe zamieszanie sprowadza się więc do wykorzystania czatu portalu społecznościowego, co wypada całkiem dobrze. Wyglądem pasek rozmowy przypomina mobilne odmiany aplikacji Facebooka. To z pewnością interesujące rozwiązanie dla wszystkich osób lubiących być nieustannie w kontakcie ze znajomymi.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.8 (4 głosów)

Strefa Download programu
OrbitumOrbitum 56.0.2924.92
Wersja stabilna
48.9 MB | 2017-08-19

Ilość pobrań: 1302 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (2)
Orbitum
avatararrow
andrzejjajko | 2017.08.20 19:14
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Nie działa link wogóle
Orbitum 56.0.2924.92
avatararrow
~normalny | 2015.09.21 20:11
1 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Testowałem i powiem tak: szybka ładna oprawa,
szbkośc podobna do opery developer na której pracuję,
ten adblock mnie się nie podoba dałem inny,
posiada tłumacz
na 5 daje 4,4
Orbitum 41.0.2272.171