w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 145
Wszystkich postów: 913916
Wszystkich tematów: 130475

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7542 dni

UC Browser 7.0.185.1002


UC Browser – rozbudowana przeglądarka internetowa bazująca na silniku Chromium i jądrze IE, która szeroką popularność zdobyła głównie dzięki dostępnym wcześniej odmianom mobilnym (na Androida oraz iOS). Jest ciekawą propozycją, która oferuje całą masę opcji konfiguracyjnych, w tym możliwość instalacji nowych motywów (co ciekawe, nie ze sklepu Chrome’a, ale własnej aplikacji). Dostępne są również rozszerzenia, ale w tym przypadku wykorzystujemy już wspólny market Chrome Web Store. Do ciekawszych opcji zaliczyć należy obsługę licznych skrótów klawiaturowych oraz gestów myszy. Zauważalna jest także wysoka szybkość wczytywania stron i uruchamiania samego programu.

Obsługa programu jest intuicyjna, a osoby które wcześniej miały do czynienia z jakimkolwiek innym projektem bazującym na otwartym kodzie Chromium, będą czuły się tutaj „jak u siebie”, chociaż sam wygląd okienka programu przeszedł kilka poważniejszych zmian. Spore modyfikacje przeszedł górny pasek przeglądarki oraz wygląd samego menu i ustawień. Menu prędzej przypomina to znane z Firefoxa, zaś ustawienia są mieszanką obydwu przeglądarek. Jeśli chcemy możliwie dokładnie dostosować program do własnych wymagań, warto przejrzeć wszystkie ustawienia i skonfigurować ich działanie w interesujący nas sposób – jest tutaj sporo możliwości, co jest oczywiście zaletą, ale z tego samego powodu na samej konfiguracji może zejść trochę czasu.

Jak wspominano na wstępie, program pozytywnie zaskakuje wydajnością. Uruchamia się wręcz błyskawicznie i równie szybko wczytuje strony o dowolnej treści. Ciekawie prezentuje się widok ekranu nowej karty (może być skrótem do najpopularniejszych stron i serwisów w jednym z dwóch układów graficznych) – tutaj również nie doznamy niepotrzebnych spowolnień wynikających z konieczności obsługi atrakcyjnej grafiki nakładki. Przeglądarka warta jest przetestowania również dlatego, iż udostępnia opcję synchronizacji treści pomiędzy odmianą pulpitową, a mobilną (niezależnie od platformy).

Uwaga!
Program dostępny jest również w wersji mobilnej na platformę iOS oraz Android w trzech edycjach:
UC Browser,
UC Browser HD,
UC Browser Mini.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.4 (16 głosów)

Strefa Download programu
UC BrowserUC Browser 7.0.185.1002
Wersja stabilna
41.53 MB | 2018-01-13
przejdź UC Browser dla Android

Ilość pobrań: 3401 | W tym miesiącu: 7 | W poprzednim miesiącu: 17

Komentarze (3)
UC Browser
avatararrow
ogniomistrz | 2016.07.25 17:05
2 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
W tej wersji sprawdzanie pisowni szwankuje. Podkreśla wszystkie słowa.
UC Browser 5.7.14488.1207
avatararrow
ogniomistrz | 2015.12.27 19:34
2 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Muszę przyznać, że bardzo przyjemnie mnie zaskoczyła. Bardzo konfiguralna, niesamowicie szybki start, mnóstwo rozszerzeń i motywów. Dziwi mnie brak polskiego interfejsu (są za to z krajów egzotycznych!) ale za to jest sprawdzanie polskiej pisowni. Oceniam bardzo wysoko.
UC Browser 5.5.8807.1010
avatararrow
~kuśka | 2015.12.10 17:10
2 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Najlepsza w tej chwili przeglądarka w zasobach programosów.Bije na łeb nawet giganty ! Wystarczy spróbować.
UC Browser 5.5.8071.1003