w
googluj
pl

Opera Neon 1.0.2531.0


Opera Neon to nowoczesna i nieszablonowa przeglądarka internetowa. Prezentuje zupełnie nowe podejście do prezentowania stron, w którym najważniejsza jest sama treść, elegancja i prostota interfejsu. Chociaż oparta została o Chromium, Opera Neon nie przypomina wyglądem żadnej innej przeglądarki tego rodzaju. Interfejs został mocno przeprojektowany – nie znajdziemy tu nawet typowych zakładek, ani kart. Wszystkie elementy reprezentują nowe podejście do przeglądarki internetowej.

Po uruchomieniu na ekranie zobaczymy skróty do ulubionych stron (zakładki) w formie dużych przycisków losowo rozmieszczonych na ekranie. Można je dodawać lub usuwać, ale ich układanie jest automatyczne. W tle prezentowana jest przyjemna dla oka grafika lub systemowa tapeta, aby program sprawiał wrażenie przezroczystego. Podczas przeglądania zasobów Sieci, kolejne strony otwierane są z prawej strony ekranu i prezentowane w formie kółek. Ich wnętrze to albo powiększona ikona strony albo zrzut ekranu wybranego fragmentu. Pasek ten pełni rolę klasycznego paska kart. „Karty” są na nim automatycznie układane w taki sposób, że na samej górze znajdują się te, które najczęściej odwiedzamy i w związku z tym są dla nas najpewniej najważniejsze, ale kolejność można jednak modyfikować także samemu.

Przeglądarka już na starcie udostępnia narzędzia do wygodnego tworzenia zrzutów ekranu. Aby stworzyć nowy wystarczy wybrać narzędzie z lewej strony, a następnie zaznaczyć interesujący obszar ekranu myszą. Zrzuty zapisywane są w przeglądarce i dostępne z jej poziomu.

Wymagania!
Do instalacji programu konieczne jest połączenie z Internetem.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (8 głosów)

Strefa Download programu
Opera NeonOpera Neon 1.0.2531.0
Wersja stabilna
37.51 MB | 2017-03-30

Ilość pobrań: 803 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 3

Komentarze (4)
Opera Neon
avatararrow
HnauHnakrapunt | 2017.09.20 09:30
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Ustawienia bardzziej elastyczne w klasycznej Operze, która ostatnio dodała nawet eksport zakładek (główną bolączkę użytkowników). W Neon nie widzę w ludzkim miejscu menedżera zakładek, podobnie jak smoku.
Opera Neon 1.0.2531.0
avatararrow
HnauHnakrapunt | 2017.09.20 09:25
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Zrzuty ekranu ma także Vivaldi i Firefox Nightly. Faktycznie bajerancka strona startowa, ale poza tym działa podobnie do innych produktów typu Opera/Vivaldi. Dostęp do kart w pasku bocznym nieco wygodniejszy niż w Vivaldim - o ile chodzi nam raczej o upchnięcie sporej ilości kart w bieżącej sesji niż o podgląd treści karty.
Opera Neon 1.0.2531.0
avatararrow
~Arioch | 2017.04.09 20:51
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Korzystam już jakiś czas z tej przeglądarki i zgodzę się z przedmówcą że nie ma żadnego adblocka do niej, ale jest rozwiązanie :D Polecam Adguard nie tylko ze względu na Operę ale dla ogólnego użytku wszystkich zabezpieczeń :D
Opera Neon 1.0.2531.0
avatararrow
~smoku-dd | 2017.03.27 09:04
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Póki co przyciąga tylko wyglądem. Brak możliwości importowania zakładek. Chociaż oparta na chromium - brak możliwości instalacji wtyczek (brak blokowania reklam). Nie działa poprawnie dość duża ilość stron - u mnie chociażby nie ładuje się wp. Także jak na razie jedynie ciekawostka la wersji 1.0.2459.0
Opera Neon 1.0.2459.0