w
googluj

Liri Browser 0.3


Liri Browser – nowa, ciekawa przeglądarka internetowa na rynku, która wyglądem nawiązuje do stylu „Material design” znanego szerzej przede wszystkim z najnowszych wersji Androida. W chwili tworzenia niniejszego opisu, program jest w początkowej fazie rozwoju i oferuje jedynie podstawowe możliwości. Bazuje jednak na znanym i powszechnie stosowanym silniku Chromium, który kryje wiele możliwości, zatem potencjał przeglądarki można ocenić już dzisiaj, testując jej aktualną edycję.

Ponieważ głównym kryterium przy tworzeniu było zachowanie wizualnego stylu Material, niektóre elementy obsługuje się nieco inaczej, niż przywykliśmy do tego w innych projektach opartych o kod źródłowy Chromium. Nie są to jednak również na tyle drastyczne zmiany, żeby musieć sięgać do instrukcji czy poradników, ale część elementów będzie wymagać przyzwyczajenia. W chwili obecnej na przykład poszczególne zakładki, które umieścimy na pasku będą reprezentowane jedynie przez tekst (zabraknie „favicony”, co może nieco utrudniać szybkie uruchamianie ulubionych stron). Nieco inaczej obsługuje się również kolejne karty, szczególnie w momencie uruchomienia nowej i wpisywania w niej adresu URL.

Mając na uwadze wyjątkowo wczesną edycję programu dostępną podczas naszych testów, trudno uznać to za wadę, jednak warto być świadomym, iż w chwili obecnej program oferuje minimum opcji konfiguracyjnych. W dodatku większość z nich dotyczy wyglądu przeglądarki, ale pozwala uzyskać ciekawe efekty: można między innymi zmienić główny kolor oraz barwę akcentu. Po samych ustawieniach widać, iż twórcy programu skupili się w pierwszej kolejności na stworzeniu dobrego wizualnie interfejsu, a dopiero w drugiej kolejności rozwijana będzie techniczna funkcjonalność.

Podsumowując, opisywana przeglądarka jest ciekawą, a przede wszystkim nietypową aplikacją, w której dużą wagę przywiązano do stylu prezentowanego przez interfejs. Zdecydowanie warta jest przetestowania.
Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 2 (4 głosów)

Strefa Download programu
Liri BrowserLiri Browser 0.3
Wersja stabilna
33.3 MB | 2015-12-02
przejdź
Liri Browser Portable
Wersja przenośna, niewymagająca instalacji

Ilość pobrań: 237 | W tym miesiącu: 3 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (1)
Liri Browser
avatararrow
~Rysiu z Klanu | 2015.12.02 11:21
2 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Na dzień dzisiejszy ta przeglądarka jest bezużyteczna - tzn. działa, ale jest denerwująca. Projekt jest w bardzo wczesnej fazie i mają sporo do zrobienia. Według mnie w tej postaci ta przeglądarka nie powinna być wypuszczana przez producenta projektu. To tylko może zaszkodzić.
Liri Browser 0.3