w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 119
Wszystkich postów: 914003
Wszystkich tematów: 130505

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7543 dni

Xvast 1.4.0.3


Xvast – przeglądarka internetowa bazująca na Google Chrome, której cechą szczególną jest brak obsługi dodatkowych rozszerzeń, by tym samym zapewnić użytkownikowi doznania minimalizmu podczas przeglądania zasobów Sieci. Program ma przez to stanowić interesującą alternatywę dla rzeczonej, pełnej wersji Google Chrome i umożliwiać wygodniejsze przeglądanie Internetu ze względu na brak rozpraszających uwagę użytkownika elementów.

Obsługa aplikacji jest w praktyce identyczna jak Chrome’a i większości innych bazujących na Chromium projektach. Program oferuje klasyczny interfejs, a ustawienia są dostępne po przyciśnięciu przycisku na wysokości paska adresu. Same ustawienia również są typowe dla tych, które znamy z Chrome. Minusem jest natomiast nieprzetłumaczenie opcji dodatkowych: Xvast dodaje kilka własnych ustawień, ale ich treść pozostaje anglojęzyczna. Dzięki temu jednak, że pozostałe opcje są typowe, przeglądarka jest bardzo funkcjonalną propozycją i oferuje m.in. szerokie ustawienia prezentowania treści, pobierania plików, opcji nowej karty czy też zapamiętywania sesji.

W momencie, kiedy testujemy niniejszy program (jest to jego pierwsza wersja, oznaczona numerem 1.0), nie sposób odnieść wrażenia, iż aplikacja działa dość powoli (szczególnie w porównaniu do bazowego Chrome’a). Być może spowodowane jest to wyłącznie optymalizacją, która zostanie w przyszłych edycjach poprawiona. W naszym przypadku nie działał również reklamowany przez producenta moduł blokowania reklam, którego z uwagi na blokadę obsługi rozszerzeń, nie będzie w tym momencie możliwości zastąpić innym rozwiązaniem.

Uwaga!
Program dostępny jest również w wersji mobilnej na platformę Android oraz iOS.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.6 (18 głosów)

Strefa Download programu
XvastXvast 1.4.0.3
Wersja stabilna
67.14 MB | 2023-08-25

Ilość pobrań: 394 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 17

Komentarze (0)
Xvast