w
googluj

Screenhero 0.14.3.0


Screenhero to program przeznaczony do współdzielenia ekranu za pomocą Internetu. Dzięki aplikacji będziemy w stanie połączyć się z innym użytkownikiem i pracować wraz z nim lub samodzielnie na ekranie jego komputera. Program oferuje osobne kursory i wejścia klawiatury dla osób współdzielących ekran (kursory oznaczono odpowiednimi nazwami dla ułatwienia rozpoznania), tak więc połączony z nami użytkownik może wykonywać swoje działania, podczas gdy my realizujemy na tym samym ekranie własne czynności. Współdzielenie ekranu powinno przebiegać bez opóźnień, nawet dla rozdzielczości HD. W trakcie współpracy użytkownicy mogą komunikować się ze sobą za pomocą głosu (dźwięk o wysokiej częstotliwości próbkowania 48 KHz, funkcja usuwania pogłosu), a także czatu tekstowego. Z chwilą tworzenia opisu aplikacja działa w systemach Windows oraz Mac OS, planowane są wersje dla innych platform. Współdzielenie ekranu jest możliwe pomiędzy różnymi systemami operacyjnymi.

Za pomocą udostępnionego ekranu przeprowadzimy właściwie dowolne czynności na zdalnym komputerze – począwszy od edycji dokumentów, odtwarzania multimediów i przeglądania Internetu, aż po korzystanie z zaawansowanych narzędzi do tworzenia oprogramowania, obróbki graficznej czy edycji materiałów wideo. Z tego powodu aplikacja jest przydatna zarówno dla użytkowników domowych czy serwisantów, jak i środowiska firmowego. Z chwilą tworzenia opisu Screenhero pozostaje w fazie rozwojowej i póki co nie oferuje grupowego współdzielenia ekranu, ale funkcja ta powinna pojawić się w niedalekiej przyszłości.

W celu ochrony danych oraz prywatności użytkowników, połączenia są najczęściej realizowane za pomocą peer-to-peer i szyfrowane przy użyciu protokołu TLS. Niekiedy program jest zmuszony nawiązać połączenie za pośrednictwem serwerów producenta (protokół TCP lub UDP), jednak producent aplikacji zarzeka się, że dane są już zaszyfrowane, w momencie gdy trafiają na jego serwery.

W niewielkim okienku programu wyświetlana jest lista użytkowników, z którymi możemy współdzielić ekran. Z łatwością wprowadzimy nowe kontakty, a także prześlemy zaproszenia do kolejnych osób za pomocą wiadomości e-mail. Komunikację głosową i tekstową można nawiązać również bez współdzielenia ekranu. Opcje aplikacji pozwalają na ustalenie ilości FPS wyświetlanych podczas współdzielenia, regulację stopnia wykorzystania przepustowości łącza internetowego przez program, aktywację wsparcia dla bibliotek OpenCL, wybranie domyślnych urządzeń audio (mikrofon oraz głośniki), włączenie automatycznego startu Screenhero wraz z zalogowaniem się użytkownika w Windows, wyciszenie dźwięku informującego o rozpoczęciu współdzielenia, a także zdefiniowanie parametrów serwera proxy pośredniczącego w łączności. W programie możemy również dostosować ustawienia naszego profilu (nazwa, e-mail, awatar). Profil jest widoczny w instancjach Screenhero działających na komputerach naszych kontaktów.

Interfejs graficzny programu jest dość minimalistyczny, ale przy tym nowoczesny i przyjemny dla oka. Mniej zaawansowani użytkownicy nie powinni mieć trudności z obsługą aplikacji. W witrynie producenta udostępniono bazę wiedzy, w której można zapoznać się niezbędnymi poradami.

Uwaga!
Wersja Beta Screenhero jest darmowa, ale producent planuje pobierać opłaty za przyszłe, nietestowe wersje programu.

Wymagania!
Aplikacja wymaga połączenia z Internetem i założenia konta w witrynie producenta (z poziomu interfejsu Screenhero).

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 2.3 (3 głosów)

Strefa Download programu
ScreenheroScreenhero 0.14.3.0
Wersja stabilna
28.07 MB | 2014-07-18

Ilość pobrań: 95 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Screenhero