w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 141
Wszystkich postów: 904522
Wszystkich tematów: 127589

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6761 dni

AndroMouse Server 6.3


AndroMouse Server to desktopowy program do zdalnej obsługi komputera, który w parze ze swoją mobilną odmianą, pozwala kontrolować działanie systemu (wykonywać ruchy myszki i przyciśnięcia klawiatury) zdalnie z poziomu smartfona czy tabletu z systemem Android. Do działania wykorzystuje połączenie Bluetooth lub lokalną sieć (np. WiFi). To ciekawa odmiana w stosunku do konkurencji, która najczęściej opiera się tylko na tym drugim rozwiązaniu, co ogranicza nieco jego dostępność w sytuacji, kiedy nie jesteśmy w zasięgu jakiegokolwiek routera. W tym przypadku wystarczy nam połączenie Bluetooth, które w praktyce dostępne jest dziś w przypadku każdej kombinacji laptopa i urządzenia mobilnego z Androidem.

Działanie programu jest bardzo proste. Wystarczy sparować dwa urządzenia i cieszyć się zdalną obsługą komputera. Choć w przypadku połączenia Bluetooth jesteśmy ograniczeni zasięgiem nadajników (w praktyce maksymalnie około 10 metrów pomiędzy komputerem a mobilnym „sterownikiem”), to wykorzystując sieć lokalną mamy już większą swobodę. Niezbędne jest w tym przypadku jedynie połączenie z tą samą siecią, zatem w praktyce najczęściej tym samym routerem. Komputer może być jednak podłączony przewodem, a zasięg WiFi, którym podłączony jest smart fon, może być dużo większy, niż w przypadku technologii Bluetooth. Pomijając brak widoczności ekranu komputera, można więc z odległego miejsca mieszkania czy biura, kontrolować (wykorzystując skróty klawiaturowe ) na przykład odtwarzacz muzyczny, do czego nie jest niezbędny widok ekranu.

Aplikacja z pewnością warta jest uwagi, głównie z dwóch względów. Wspomnianej już swobody w wyborze rodzaju połączenia z urządzeniem mobilnym oraz z uwagi na lekkość dla systemu operacyjnego – desktopowy klient jest bardzo prostym programem, który z pewnością obciąża procesor i pamięć tylko w minimalnym stopniu. Na tle konkurencji może to więc być jedna z tych propozycji, która prędzej zadziała na nieco starszym sprzęcie, w przypadku którego liczą się niskie wymagania sprzętowe, jakie stawia oprogramowanie.

Uwaga!
• Po rozpakowaniu pliku archiwum, program nie wymaga instalacji.
• Nierozłącznym elementem programu jest jego odmiana mobilna dostępna na platformę Android.

Wymagania!
Aby oprogramowanie działało poprawnie, konieczna jest instalacja środowiska uruchomieniowego Java.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 2.3 (4 głosów)

Strefa Download programu
AndroMouse ServerAndroMouse Server 6.3
Wersja stabilna
0.61 MB | 2017-04-01

Ilość pobrań: 1126 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 10

Komentarze (0)
AndroMouse Server