w
googluj

Mouse Kit 1.9.2


ico
Mouse Kit jest aplikacją, dzięki której telefon z systemem Android może stać się... bezprzewodową myszą do komputera stacjonarnego np. z systemem Windows! Tak! Wszystkimi funkcjami sterować można poprzez ekran dotykowy; można korzystać z przycisków i kółka "myszy". Więcej: urządzenie mobilne stać się może nawet bezprzewodową klawiaturą, jak i spełniać funkcję przydatną do obsługi prezentacji multimedialnych (PowerPoint).

Jeśli brzmi to niewiarygodnie, to tym bardziej warto przetestować na własnej skórze - zwłaszcza, że aplikacja naprawdę działa, i to działa skutecznie. Najpierw jednak opiszmy sposób jej instalacji oraz wymagania na linii Windows-Android, a potem wrażenia z użytkowania.

1. Aby do tego wszystkiego doprowadzić, musimy mieć jedynie odpowiednie oprogramowanie: dla Androida (Mouse Kit, od którego zaczęliśmy) oraz dla Windowsa lub Maca (program nazywa się z kolei Mobile Buddy). Ten ostatni pobierzemy z oficjalnej witryny producenta, YooiiStudios.com; plik instalacyjny dla Windowsa waży w sumie 5 MB (z pierwszego pliku zostaniemy przekierowani do pobrania drugiego). Zapora systemu Windows będzie chciała zablokować funkcje programu, należy jednak zezwolić Mobile Buddy na połączenie w sieciach prywatnej i publicznej. To wszystko, co musimy zrobić w wypadku konfiguracji komputera stacjonarnego czy laptopa.

2. Przechodzimy więc już do aplikacji dla Androida. Warunek korzystania z usługi jest następujący: urządzenie mobilne i komputer muszą być połączone do tej samej sieci wi-fi. Jeśli mamy w telefonie aktywne połączenie z internetem poprzez dane mobilne i skorzystamy z funkcji routera wi-fi, to warunek ten też będzie spełniony. Ekran główny Mouse Kit udostępnia wielki przycisk służący do rozpoczęcia połączenia. Połączenie powinno nastąpić po ok. sekundzie.

Aplikacja mobilna oferuje nam przejrzystość, czyli podział funkcji na intuicyjne zakładki: Presenter, Mouse, Keyboard, Control. W zależności od potrzeby, możemy od razu (podkreślmy: bez jakiegokolwiek dalszego konfigurowania) używać myszy czy klawiatury. Gwoli ścisłości, korzystanie z "myszy" polega na przesuwania palcem na ekranie urządzenia, a nie na przesuwaniu całego urządzenia. Interfejs tej funkcji udostępnia na dole przyciski lewy i prawy, jak i kółko (pośrodku). Mysz jest, domyślnie, bardzo szybka/precyzyjna; dysponujemy jednak możliwością określenia jej wrażliwości. W aspekcie prezentacji przy użyciu np. PowerPointa dysponujemy m.in. dużymi przyciskami przejścia do poprzedniego i następnego slajdu. Z kolei funkcja zdalnej klawiatury działa w ten sposób, że na ekranie aplikacji mobilnej pojawia się na stałe domyślna w naszym systemie klawiatura ekranowa (aplikacja trzecia), przy czym mamy dodatkowe przyciski, które są typowe dla klawiatury fizycznej, a których klawiatura wirtualna zwykle nie ma: HOME, TAB, F1 (F2 itd.); w ustawieniach możemy skróty te dostosować do swoich potrzeb.

Mouse Kit to innowacyjna i oryginalna usługa. Cała jej instalacja zajmuje kilka minut i działa naprawdę świetnie od samego początku, choć może domyślny poziom wrażliwości dla kursora myszy wydaje się zbyt wysoko ustawiony; co jednak ważne, można ten poziom dostosować do swoich potrzeb. Na koniec uściślijmy jeszcze to, że "mysz" obsługuje tapnięcia - a rezultat to koncentracja np. na danym oknie; inaczej mówiąc, tapnięcie jest jak naciśnięcie lewego przycisku myszy.

Uwaga!
Do obsługi opisanej funkcji konieczny jest też program-serwer Mobile Buddy dla systemu Windows lub Mac.

Ograniczenia!
Aplikacja wyświetla reklamy. Wersja Pro kosztuje 8,40 zł i udostępnia dodatkowe funkcje i usuwa reklamy.

Wymagania!
Android 2.2 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 3 (2 głosów)

Strefa Download programu
Mouse KitMouse Kit dla Android
2016-12-21
przejdź Mouse Kit dla Windows

Ilość pobrań: 91 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
Mouse Kit