w
googluj
pl

Droid Optimizer 2.1.9


ico
Ashampoo to słynna niemiecka firma tworząca programy biurowe, multimedialne, antywirusowe, do nagrywania i różne inne narzędzia, w tym do optymalizacji systemu. Przede wszystkim skupia się na systemach operacyjnych z rodziny Windows, lecz wydaje również aplikacje dla mobilnego systemu Android. Flagowym produktem Ashampoo jest w tym ostatnim względzie narzędzie o nazwie Droid Optimizer, służące do wielopłaszczyznowej poprawy wydajności Androida. Jeśli doświadczamy braku płynności, powolnego uruchamiania się aplikacji czy potrzebujemy więcej miejsca na karcie pamięci, a nie wiemy, skąd to miejsce uzyskać, wówczas jest to program, na który warto zwrócić uwagę.

Aplikacje oferuje przede wszystkim funkcje:
• 1-Touch Speed Up - "przyspieszenia"; jednym tapnięciem możemy przyspieszyć działanie systemu, a to dzięki zestawowi poleceń, z którymi jest to tapnięcie powiązane; chodzi o zamknięcie programów w tle i zwolnienie pamięci podręcznej; możliwe jest skonfigurowanie tej funkcji, w tym wybranie aplikacji do białej listy, oznaczającej nietykalność,
• czyszczenia pamięci - umożliwia się nam usunięcie historii przeglądarki internetowej, wyczyszczenie pamięci podręcznej (a więc czynność ta może być też wykonywana ręcznie), a do tego skorzystanie z wyszukiwarki tzw. śmieci, czyli zbędnych lub niechcianych plików,
• menedżera aplikacji - pozwala sprawdzić ich uprawnienia czy posortować je według rozmiaru,
• doradcy prywatności - wskazuje podejrzane programy i krytyczne zezwolenia wraz z opisami,
• automatyzacji - o ile wyżej wymienione funkcje są typowe dla niemal wszystkich narzędzi do szeroko pojętej optymalizacji, o tyle automatyzacja to rzecz oryginalna; dzięki niej można m.in. automatycznie wyłączyć wi-fi, uśpić urządzenie w nocy czy sprawić, że programy działające w tle będą regularnie zamykane.

Jak przedstawia się interfejs? Górna część ekranu startowego prezentuje nam stałe dane nt. kart pamięci, pamięci RAM; "miotłę" (zaraz opiszemy, co to takiego); dodatkowo pasek akcji zawiera ikonę baterii. Tapnięcie w jedną z tych rzeczy udostępnia w dolnej części interfejsu nowe okienko-panel z dodatkowymi informacjami i właściwymi akcjami; brak tapnięcia (sytuacja wyjściowa) daje dostęp do 5 funkcji wspomnianych powyżej. A "miotła"? Oznacza ona z kolei naszą rangę w optymalizacji systemu, jaką mamy po pierwszym uruchomieniu aplikacji. Droid Optimizer, korzystając z mechanizmu grywalizacji, zachęca nas bowiem do wykonywania pewnych czynności, za które z kolei otrzymuje się medale/punkty/oceny/rangi. Przykładowo, chodzi o zamknięcie 1000 programów.

Jak to wszystko ocenić? Droid Optimizer to na pewno świetne narzędzie, jeśli tylko używać będziemy go z głową. Jak zwykle w tego typu wypadkach, uczulamy na pewne funkcje. Przede wszystkim należy pamiętać, że aplikacje działające w tle działają w tle dla naszej wygody. Oczywiście, nie dotyczy to aplikacji instalowanych przez producenta urządzenia i dostarczanych nam wraz z jego kupnem. Ale w innych sytuacjach, gdy w tle działa aplikacja, którą sami chcemy mieć w systemie, bo ją zainstalowaliśmy - jej zamykanie jest stratą czasu i energii, bo taka aplikacja znowu się włączy. Najwięcej zależy od architektury samej aplikacji; jeśli jest "zasobożerna", poszukajmy jej zamiennika. Prócz tego chcemy zwrócić uwagę, że zastosowana w aplikacji grywalizacja i nagradzanie nas za zamykanie programów itp. jest co najmniej dziwaczne; to tak, jakby środek do celu był celem samym w sobie.

Wymagania!
Android 2.3 i nowsze

Spolszczenie!
Język polski ustawiany jest automatycznie

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.3 (8 głosów)

Strefa Download programu
Droid OptimizerDroid Optimizer dla Android
2018-10-17

Ilość pobrań: 168 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (1)
Droid Optimizer
avatararrow
~Paweł | 2017.01.01 19:22
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Fajny program polecam
Droid Optimizer