w
googluj

Ampere v3.19


ico
Ampere to doskonałe narzędzie dla wszystkich tych użytkowników, którzy zastanawiają się, czy - i jaka - jest realna różnica między sposobami ładowania energii baterii urządzenia z systemem operacyjnym Android. Inaczej mówiąc, jeśli wydaje nam się teraz, że "ta" ładowarka czy kabel USB wolniej ładuje smartfona niż "tamta", to dzięki tej aplikacji będziemy mogli przejść od domysłów do konkretów. Ampere jest bowiem miernikiem jakości ładowania baterii, które do tego ma piękny wygląd (Material Design) i jest niezwykle proste w obsłudze.

Po jej zainstalowaniu wystarczy jedynie podłączyć urządzenie do źródła zasilania na kilkanaście sekund, a potem do kolejnego (czy kolejnych, jeśli mamy ich wiele), by znaleźć odpowiedź na postawione pytanie. Jakość ładowania wyrażana jest w tytułowych amperach. Amper to jednostka natężenia prądu elektrycznego. Podany wynik, np. 200 mA (miliamperów, tj. 0,2 ampera), oznacza więc, ile prądu "na plus" dostarcza dane źródło do baterii urządzenia. Należy bowiem pamiętać, że jeśli telefon zużywa np. 300 mA, gdy nie jest podłączony do zasilania, wówczas ładowanie poziomem 500 mA wskaże na ekranie właśnie 200 mA (-300+500=200). Pomiar może się wahać, dlatego aplikacja podaje nam nie tylko aktualne natężenie prądu, lecz również minimalny oraz maksymalny zaobserwowany poziom. Jednakże, jako że jest to tylko aplikacja, nie należy traktować jej pomiaru w sposób pewny, tzn. - co zresztą podkreśla sam producent - ma ona jedynie służyć do wykazania, która ładowarka/kabel są najlepsze dla naszego urządzenia. Narzędzie to nie działa z każdym modelem/ROM-em. Prócz tego nawet w wypadku wspieranego urządzenia możliwy jest długotrwały brak pomiaru (rezultat można resetować i ponownie wymusić pomiar wstępny). Na koniec należy również pamiętać, że wartość ładowania zależy też od takich czynników, jak poziom jasności ekranu czy stan połączenia z internetem. Każdy pomiar powinno się przeprowadzać przy zachowaniu tych samych czynników - tego samego poziomu jasności ekranu itd.

Ekran główny programu, prócz informacji o natężeniu prądu, zawiera też kilka innych i aktualizowanych na bieżąco informacji uzupełniających, choć już drugorzędnych. W kwestii baterii, są to kolejno: status ładowania, typ podłączenia, poziom naładowania energii, "stan zdrowia", technologia wykonania, temperatura, poziom napięcia elektrycznego. W ustawieniach globalnych mamy jedynie wpływ na wybór jednostki temperatury. Dodatkowe funkcje dostępne są dla użytkowników, którzy zdecydują się na zakup wersji pełnej i związane są przede wszystkim z funkcją powiadomień.

Ograniczenia!
Nie wszystkie urządzenia działają z tą aplikacją. Wynika to z ich architektury sprzętowej i używanych ROM-ów. Pełna lista tego typu urządzeń dostępna jest na oficjalnej stronie aplikacji w Google Play. Aplikacja wyświetla reklamy, gdy jesteśmy połączeni z internetem. Usunięcie reklam i odblokowanie dodatkowych funkcji kosztuje 4,19 zł.

Wymagania!
Android 4.0.3 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.8 (11 głosów)

Strefa Download programu
AmpereAmpere dla Android
2019-07-02

Ilość pobrań: 633 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 4

Komentarze (0)
Ampere