w
googluj

BrainWave Music Control 1.4.1


ico
BrainWave Music Control?! ...Nie. Wbrew tytułowi, nie będziemy mogli dzięki tej aplikacji kontrolować funkcji odtwarzania muzyki poprzez fale mózgowe, telepatycznie itp. Program ten, wydany na urządzenia mobilne z systemem operacyjnym Android, umożliwia - co prawda - kontrolowanie odtwarzacza, ale robi to w inny sposób: gestem dłoni użytkownika. Działa to tak: zbliżając otwartą dłoń nad przednią kamerę smartfona czy tabletu, włączamy odtwarzanie lub je wstrzymujemy. Mało tego: przesunięciem dłoni w lewo lub w prawo możemy nawet przejść do poprzedniego lub następnego utworu na liście odtwarzania. Ważne jest jednak, aby kamera widziała całą dłoń. Nie ma potrzeby dotykania ekranu ani nawet odblokowywania urządzenia. Ekran może być nawet wyłączony. Najważniejsze jest pole widzenia kamery, a rekomendowana przez producenta odległość dłoni od oka kamery to 30 cm (ale funkcja działać ma nawet w odległości 90 cm od urządzenia).

Po pierwszym uruchomieniu będziemy mogli przetestować gesty "na sucho". Omawiana funkcja działa zarówno w orientacji pionowej, jak i poziomej wyświetlacza; położenie urządzenia nie ma więc znaczenia. Program automatycznie dodaje wszystkie kompatybilne (czyli wspierane) odtwarzacze muzyczne znajdujące się w naszym systemie do swojego menu wyboru. Użytkownik musi potem tylko wybrać preferowany odtwarzacz, a BrainWave uruchomi go wraz ze swoją unikalną funkcją. Muzyka Google Play, Spotify, MusicXMatch, Shuttle Music Player, Pandora, PowerAmp, Beats Music, Rocket Player, stockowy (domyślny) odtwarzacz w urządzeniach Samsungu Galaxy - to najpopularniejsze programy, z którymi to narzędzie może współpracować.

Aplikacja przestawia się interesująco. Niestety, z uwagi na to, że jej funkcja jest bardzo nietypowa, nie na wszystkich urządzeniach będzie działać prawidłowo. Jest to trochę eksperyment. W naszym wypadku? Wszystko działało błyskawicznie, z wyjątkiem funkcji uruchamiania odtwarzania - tu funkcja bez przerwy wstrzymywała muzykę, a nie potrafiła jej uruchomić. Możemy mieć więc problemy, jeśli posiadamy np. popularnego Samsunga Galaxy S3 (mówi o tym też producent w oficjalnym opisie), co nie zmienia faktu, że na pewno warto tę aplikację przetestować.

Wymagania!
Android 4.0.3 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
BrainWave Music ControlBrainWave Music Control dla Android
2018-06-22

Ilość pobrań: 15 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
BrainWave Music Control