w
googluj

ClearLock 2.2


ico
ClearLock to aplikacja mobilna mająca nas wesprzeć w walce o upragnioną produktywność. Wydana jest na urządzenia z systemem operacyjnym Android. Jej producent wydał wcześniej ClearFocus, narzędzie do obsługi słynnej techniki pomodoro, również zresztą celującej w poprawę produktywności. Produktywność, sama w sobie, to dobre wykorzystywanie czasu, który mamy; robienie rzeczy, które przynoszą rezultaty. Sami jednak określamy, co dokładnie ma być rezultatem w danej chwili. Cel musimy najpierw ustalić, a potem działać, czyli m.in. skupić się na nim, a wszystko inne odłożyć na bok. Brak produktywności wiąże się często z odczuwaniem niepokoju ("zmarnowałem tylko czas..."). Jedną z przyczyn braku produktywności może być np. używanie fajnych aplikacji (np. Gmaila), ale w nieodpowiednim czasie czy w nieumiarkowany sposób. ClearLock - choć nazwa sugeruje stawiającą na minimalizm aplikację do obsługi ekranu blokady - to narzędzie pozwalające zablokować wszystkie programy, które potencjalnie mogą nas odciągnąć od celu: nauki, pracy, sprzątania czy odpoczynku i zabawy (bo bawić się też trzeba umieć!).

Jest to narzędzie ekstremalnie proste i łatwe w obsłudze. Po jego uruchomieniu, zobaczymy listę wszystkich aplikacji zainstalowanych w naszym systemie, z poleceniem zaznaczenia tych, które chcemy zablokować. ClearLock jest dość inteligentny, gdyż sam z siebie zaznacza programy tradycyjne uznawane za złe w kontekście koncentracji na zadaniu. Mogą to być takie programy, jak te należące do Google'a (Gmail, Hangouts, Sklep Play) oraz trzecie przeglądarki internetowe i komunikatory SMS itp. Mamy jednak możliwość ich odznaczenia, zatem pełna kontrola należy do nas; jeśli tylko tego chcemy, jednym przyciskiem zablokować możemy też nawet wszystkie. Po zatwierdzeniu wyboru, otrzymamy szansę określenia czasu trwania blokady. Domyślnie jest to godzina, zaś lista wszystkich możliwości zaczyna się od 10 minut, postępuje co 10 minut, a kończy na 2 godzinach i 50 minutach. Na koniec dostaniemy ostrzeżenie, że przez ten czas z wybranych programów nie będzie można w ogóle korzystać. Jeżeli jednak będziemy musieli to zrobić, wymagane będzie ponowne uruchomienie systemu.

Po włączeniu blokady, w pasku powiadomień Androida ujrzymy status upływającego czasu. Próba uruchomienia zablokowanej aplikacji zakończy się tylko wstępnym uruchomieniem jej interfejsu; zaraz po chwili wyświetli się małe okienko z informacją o jej zamknięciu właśnie z powodu ClearFocus. (Tego typu forma zdawkowej informacji widocznej na ekranie przez maksymalnie kilka sekund to tzw. Toast Message). Tak więc ClearFocus robi to, co ma robić. Proste, wygodne, komfortowe narzędzie.

Wymagania!
Android 4.1 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (2 głosów)

Strefa Download programu
ClearLockClearLock dla Android
2018-06-22

Ilość pobrań: 32 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
ClearLock