w
googluj
pl

File Expert V8.3.0


ico
File Expert to wszechstronny, zaawansowany i dopracowany menedżer plików wydany na urządzenia z systemem operacyjnym Android. Jest wspaniale zbudowany na bazie Material Design i łączy w sobie nie tylko bogactwo funkcji, ale i prostotę obsługi. W rezultacie otrzymujemy - z całą pewnością - jedno z najlepszych narzędzi do zarządzania pamięcią urządzenia.

Program nie tylko umożliwia przeprowadzanie wszystkich operacji na plikach (w tym kompresję/dekompresję; wsparcie dla ZIP, RAR, 7Z), jak i sortowanie ich na wszystkie możliwe sposoby (wg nazwy, czasu, wielkości, kategorii; malejąco bądź rosnąco), ale udostępnia przy tym ciekawy interfejs, który dostosować do swoich upodobań, tak samo, jak i funkcje. Podzielony jest na 4 strony, które przesuwa się na boki. To kolejno:
• Strona główna - składa się z kilku części. Po pierwsze, to dopracowana wyszukiwarka; zapewnia różne filtry, zapamiętuje szukane. Po drugie, to konfigurowalne moduły-skróty do ulubionych funkcji; w rezultacie, jednym tapnięciem można przejść do właściwego eksploratora plików, galerii obrazów, menedżera aplikacji, zarządzania muzyką, filmami, dokumentami, plikami skompresowanymi; a to i tak nie wszystko. Po trzecie, wyświetlane są ostatnio wykonane zdjęcia; po dotknięciu zostają wyświetlone w trybie pełnoekranowym i można je udostępnić czy usunąć. Po czwarte, dostępny jest też analizator plików, dzięki któremu migiem dowiemy się, które są największe; będzie je zatem można szybko usunąć,
• Kategorie - chodzi tu przede wszystkim o kategorie plików, które już wymieniliśmy. Nawet, jeżeli nie ustawimy sobie do nich skrótów, to po przejściu do tej strony i tak otrzymamy, dodatkowo: z informacją o sumarycznej wielkości zajmowanej przez nie powierzchni. To jednak nie wszystko. Są tu też funkcje zaawansowane, takie jak kosz na śmieci. Kosz - to coś zupełnie nietypowego w systemie Android, który jest przecież dystrybucją Linuxa; w systemie linuksowym usunięcie pliku oznacza usunięcie bezpowrotne. To nie Windows, w którym najpierw jest etap kosza. Jednakże File Expert zaprojektowano w taki sposób, że np. po zaznaczeniu kilku plików, które chcemy usunąć - owszem, można je usunąć, ale można też przenieść do kosza aplikacji, a jeśli tak, to da się je potem odzyskać (próbowaliśmy i działa),
• Chmury - wow! program wspiera mnóstwo chmur: Dropbox, Dysk Google, OneDrive, Box, SugarSync, Yandex to tylko niektóre z nich. Jest też GCloud, będący usługą własną producenta; to akurat rozszerzenie zainstalowane domyślnie, natomiast co do pozostałych - stosowną wtyczkę należy pobrać. To operacja bezstresowa, jako że zostaniemy przekierowani do odpowiedniej strony w Google Play,
• Narzędzia - to np. tzw. Safebox, czyli sejf na pliki, a także Super Downloader, czyli menedżer pobierania. Kolejne to m.in. klient FTP. W wypadku części z tych dodatkowych narzędzi musimy je pobrać w formie wtyczek.

Program zasługuje na same pochwały. Czego on nie ma? Wystarczy powiedzieć, że wbudowany odtwarzacz muzyki jest najlepszy, z jakim mieliśmy do czynienia w menedżerach plików. Daje nawet wgląd w historię odsłuchań! A co, gdybyśmy chcieli coś napisać? Jest też edytor tekstu! ...Gdybyśmy mieli wymienić wszystkie zalety File Experta - tekst musiałby być naprawdę 3 razy dłuższy!

Ograniczenia!
Obsługa kont w chmurach oraz niektórych specjalnych narzędzi wymaga pobrania ich wtyczek z Google Play. Aplikacja dostępna jest też w wersjach płatnych: Professional - kosztuje 11 zł; Premium - 25,99 zł na miesiąc; Flagship - 74,29 zł na miesiąc. Wersja Professional m.in. usuwa z aplikacji reklamy, Premium - daje do tego m.in. dostęp do 1 TB pamięci w chmurze GCloud, Flagship - zwiększa pojemność konta do 5 TB. Jest też dostępny plugin Pro Key, który kosztuje 13,59 zł i który też m.in. usuwa z aplikacji wszystkie reklamy. (Reklamy nie są jednak denerwujące; są wyświetlane na ekranie głównym, ale na samym dole interfejsu, poza początkowym polem widzenia; nie są to reklamy Google'a).

Wymagania!
Android 4.1 i nowsze

Spolszczenie!
Język polski ustawiany jest automatycznie

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
File ExpertFile Expert dla Android
2018-06-22

Ilość pobrań: 173 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
File Expert