w
googluj

Easy App Backup 2.7.2


ico
Easy App Backup jest to narzędzie umożliwiające łatwe wykonanie backupu wybranych bądź od razu wszystkich aplikacji oraz ich przywrócenie w systemie operacyjnym Android. Backup tworzony jest w pamięci urządzenia bądź w chmurze, na Dysku Google'a; przywrócenie aplikacji możliwe jest też z tego drugiego źródła. Użytkownik może przy tym włączyć funkcję automatycznego wykonywania kopii zapasowej dla każdej nowo instalowanej aplikacji. Jeśli chodzi o ścisłość, narzędzie to w ramach "backupu" nie zapisuje żadnych danych czy ustawień aplikacji, lecz tylko wykonuje kopię ich plików APK. APK to wyłącznie pliki instalacyjne programów. "Przywrócenie" oznacza tu po prostu ponowne zainstalowanie programu w tej samej, podstawowej wersji, w której go zarchiwizowaliśmy. (Prawdziwy backup wymaga wobec tego ingerencji w root i uzyskania dostępu do praw administratora; dostępne są dedykowane narzędzia). Easy App Backup skierowany jest więc do tych użytkowników, którym zależy na kompleksowym zarządzaniu aplikacjami, lecz w obrębie zwykłego konta. Może być ono bardzo przydatne np. w celu zarchiwizowania dobrych wersji niektórych, kluczowych dla nas aplikacji. Nie zawsze przecież aktualizacje przynoszą nam coś dobrego, a nie ma żadnej możliwości powrotu do edycji wcześniejszej. Gdyby update coś zmienił, np. dał interfejs, na który nie da się patrzeć, wówczas dzięki Easy App Backup szybko wrócimy do poprzedniej (lub którejkolwiek z jeszcze wcześniejszych) wersji, czego Google Play nie umożliwia.

Po pierwszym uruchomieniu, narzędzie analizuje system i od razu pozwala użytkownikowi określić ścieżkę docelową backupu. Proponowana domyślna znajduje się w katalogu "Android/data" - tam, gdzie zwykle rezydują dodatkowe pliki wszystkich aplikacji. Ścieżkę trzeba jednak wpisać ręcznie, co może być dla niektórych trudne - pamiętajmy tylko, że wymieniony katalog główny "Android" znajduje się na tym samym poziomie, co np. "Download" czy "DCIM", zatem wystarczy wymazać wszystko począwszy od "Android" i wpisać np. "Download/aplikacje", aby pliki APK znajdowały się w katalogu "aplikacje" w katalogu "Download". Jeżeli nam na tym nie zależy, nie musimy sobie tym zawracać głowy, jako że narzędzie oferuje widok zarówno na wszystkie aplikacje obecnie zainstalowane, jak i na aplikacje zarchiwizowane. Niemniej pierwszy sposób może być o tyle przydatny, że łatwo potem skopiować taki jednoznaczny katalog np. po podłączeniu urządzenia do komputera stacjonarnego. Co do chmury, tu również ustawić można konkretny katalog; wystarczy wpisać jego nazwę (domyślna to "EasyAppBackup").

Po wyświetleniu listy aplikacji zainstalowanych w systemie dowiemy się o nich kilku szczegółów, np. jaki mają rozmiar czy kiedy zostały zainstalowane. Są 3 możliwości ich posortowania: wg nazwy, daty albo rozmiaru. Jednym tapnięciem można wykonać kopię wszystkich. Fajną sprawą jest też to, że za jednym zamachem można udostępnić (np. e-mailem) linki do wszystkich tych aplikacji w Google Play; omawiane narzędzie tworzy plik HTML, w którym w tabelaryczny, alfabetyczny sposób ujęte zostają nie tylko odnośniki, ale też rozmiary programów. Z kolei dotknięcie w konkretną aplikację w interfejsie zainstalowanych sprawia, że otrzymujemy listę możliwych opcji związanych tylko z nią, tzn. backupu, odinstalowania, przejścia do systemowej strony informacji, przejścia do oficjalnej strony w Google Play, uruchomienia, udostępnienia odnośnika do Google Play. Natomiast dotknięcie aplikacji na karcie zarchiwizowanym daje dostęp do jej ponownego zainstalowania, usunięcia pliku APK, wysłania tego pliku, jak i udostępnienia odnośnika do Google Play.

Reasumując, Easy App Backup to prostota i wygoda. Jeśli chcemy mieć kopię plików APK bądź przejrzyście wygenerowaną listę posiadanych programów w systemie - musimy to narzędzie koniecznie mieć.

Ograniczenia!
Aplikacja wyświetla reklamy, gdy jesteśmy połączeni z internetem

Wymagania!
Android 2.3 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
Easy App BackupEasy App Backup dla Android
2017-07-04

Ilość pobrań: 35 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Easy App Backup