w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 219
Wszystkich postów: 904228
Wszystkich tematów: 127479

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6473 dni

Data counter widget 3.0.7


ico
Data counter widget (DCW) to prościutki i łatwiutki w użyciu widżet, który pokazuje wykorzystany transfer sieciowy (LTE, 4G, 3G, GPRS; Wi-Fi, WLAN). Program dostępny jest na urządzenia przenośne z systemem operacyjnym Android. Jego producent napisał go, ponieważ nie chciał każdorazowo uruchamiać jakiejkolwiek aplikacji po to tylko, by móc przez chwilę zerknąć na zużyty przesył danych - chciał go mieć na oku, ale na pulpicie; i ma - i my też możemy mieć. Jeżeli korzystamy np. z oferty internetu na kartę i posiadamy, dajmy na to, miesięczny limit 5 GB i chcemy go racjonalnie wykorzystać (czyli nie wszystko na raz, ale codziennie po trochu), DCW da nam maksymalny komfort zwłaszcza, że wyświetlana informacja o transferze sama się aktualizuje.

Udostępniane są nam w sumie 3 widżety, przy czym 2 z nich są starszego typu, tzn. oferują staroświecki wygląd. Skupmy się więc na tym jednym, podstawowym - idealnie pasującym do Holo i Material Design. Po jego wybraniu z poziomu launchera, tzn. przez przytrzymanie pustego miejsca na pulpicie, następnie wybranie kategorii widżetów oraz znalezienie na liście DCW, będziemy mieć sposobność określenia wyglądu: jaki ma być kolor tła (czarny, biały, przeźroczysty) oraz jaki kolor mają mieć ikonki oraz tekst (jasnoniebieski, biały, czarny). Szczególnie estetycznie wygląda biały tekst na przeźroczystym tle; jako że tło jest przeźroczyste w 100%, mamy w tym wypadku tylko ikony rodzaju sieci oraz stan (liczby) transferu; coś w sam raz na ciemniejszy region tapety.

Początkowo - to wszystko, ale bez obaw, bo program nie zawodzi brakiem dokładniejszej konfiguracji. Konkretne parametry wyświetlanych danych ustawimy jednak we właściwym interfejsie aplikacji, czyli np. po tapnięciu w zwykłą ikonę DCW w launcherze. Po wybraniu widżetu już umiejscowionego na pulpicie, a który chcemy skonfigurować, określimy przedział czasu brany pod uwagę (np. dziś, bieżący tydzień, miesiąc) czy dzień miesiąca, od którego rozpoczyna się zbieranie informacji, czyli szacowanie transferu (pomocne, jeśli kupiliśmy pakiet np. 4. dnia). Co do częstotliwości automatycznej aktualizacji, do wyboru mamy: 1, 2, 5, 10, 15, 30 albo 60 minut.

Pomimo skrajnej prostoty, jest to jednocześnie program umożliwiający głębszy wgląd w zużyte MB i GB. Po tapnięciu w widżet zostajemy przekierowani do interfejsu, który zawiera np. statystyki zużycia liczone wedle różnych okresów. Istnieje przy tym możliwość wyeksportowania zebranych informacji do pliku CSV i zapisania ich w pamięci urządzenia. Plusem jest też dostępność szczegółowej instrukcji obsługi i różnych aspektów działania programu.

Uwaga!
Przez pewien błąd w systemie w Android 5 niektóre urządzenia (Samsung Galaxy S5, S6, Note 3, Note 4) zawyżają informację o zużytym transferze.

Ograniczenia!
Dodatkowe funkcje konfigurujące widżet dostępna są w wersji Pro, która kosztuje 5,11 zł.

Wymagania!
Zależne od urządzenia

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
Data counter widgetData counter widget dla Android
2018-11-21

Ilość pobrań: 23 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Data counter widget