w
googluj
pl

Mobile Counter


ico
Mobile Counter jest programem służącym do kontrolowania zużycia transferu danych. Dostępny jest na urządzenia mobilne z systemem operacyjnym Android i może być szczególnie przydatny, gdy korzystamy z usługi limitowanego internetu. Pozwala bowiem ustawić wielkość zakupionego pakietu (np. 3 GB), a także jego ważność (np. tydzień, miesiąc itp.). Potencjał aplikacji jest jednak znacznie większy, ponieważ umożliwia monitorowanie nie tylko ruchu w ramach GSM, ale też wi-fi (razem bądź osobno). Daje statystyki wykorzystanego transferu, w tym dla poszczególnych aplikacji trzecich; ma licznik danych dla roamingu, a także pozwala śledzić prędkości transferu w czasie rzeczywistym.

Ale to wszystko nie świadczyłoby jeszcze o tym, że mamy do czynienia ze wspaniałym narzędziem. Android pozwala umiejscawiać na pulpicie różne informacje/funkcje związane z aplikacjami, czyli widżety, i możliwość monitorowania ruchu w ten sposób byłaby wisienką na torcie. Czy jest? Jest! Chyba zresztą największą zaletą Mobile Countera jest to, że udostępnia nawet nie jakiś jeden, ale szereg różnorodnych widżetów, które można w wielkim stopniu dostosować do swoich upodobań tak pod względem formy, jak i wyświetlanych treści. Jeśli chodzi o podstawową formę, Mobile Counter oddaje do naszej dyspozycji 2 rozmiary: 1x1 oraz 2x1. W zależności od wybranego rozmiaru, uzyskamy dostęp do konkretnych monitorów; odpowiednio: GSM, wi-fi, plan, biling oraz GSM (2 typy: zużycie w obrębie dnia i miesiąca bądź całkowite zużycie), wi-fi (w obrębie dnia i miesiąca), GSM/wi-fi (razem na jednym ekranie), okres rozliczeniowy (3 typy, w tym GSM i wi-fi w ramach dnia, miesiąca i całości danych). Potem zostaniemy przekierowani do kreatora wyglądu. Zmienić można kolor każdej części widżetu, w tym tła. Ponadto suwakiem ustawić można preferowany poziom przeźroczystości tego tła (nawet zerowy), jak i rozmiar czcionki. Kolory mogą być dowolne, jako że mamy paletę (choć szkoda, że bez wsparcia dla kodów heksadecymalnych). Opcji jest sporo i każdy z łatwością zbuduje taki widżet, jaki chciałby mieć, a w najgorszym razie - bliski ideału.

Ten sam producent wydał już wcześniej aplikację o niemal identycznej nazwie (nadal jest dostępna i skierowana do starszych systemów). Ta nowsza i teraz przez nas opisywana ma te same funkcje, ale o wiele lepiej podane. Interfejs dostosowano do Material Design. Największą wadą starszej wersji Mobile Countera był właśnie wygląd, zwłaszcza zaś zdumiewające skomplikowanie ekranów ustawień - były zupełnie nieprzejrzyste, a nawet zagmatwane. Nowa wersja jest pod tym względem o wiele bardziej przyjazna dla użytkownika, choć w trakcie korzystania z niej można odnieść wrażenie toporności, a nie lekkości czy dynamiki, która tak naprawdę powinna charakteryzować Material Design. (Material Design to nie tylko wygląd, ale też przyjemność płynąca z obsługi; dynamika, "flow"). Mimo wszystko jest to jednak wspaniałe narzędzie.

Uwaga!
Dostępna jest też starsza wersja tej aplikacji, a przeznaczona dla urządzeń z systemem Android 2.1 lub nowszym

Ograniczenia!
Aplikacja wyświetla reklamy, gdy jesteśmy połączeni z internetem. Usunięcie reklam kosztuje 6,15 zł. Dostępna jest wersja z rozszerzonymi funkcjami, Pro, która kosztuje 9,84 zł. Wersja Pro oraz jednoczesne usunięcie reklam to koszt 13,53 zł. Jedną z funkcji wersji Pro jest to, że można ustawić godziny (np. 23-6), kiedy to limit danych nie będzie zliczany. Inna funkcja to powiadomienie o stanie transferu (ustawić można alarm dla danego limitu).

Wymagania!
Android 4.1 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.3 (3 głosów)

Strefa Download programu
Mobile CounterMobile Counter dla Android
2017-01-17

Ilość pobrań: 102 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
Mobile Counter