w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 257
Wszystkich postów: 904228
Wszystkich tematów: 127480

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6473 dni
pl

Coolify 5.2.0


ico
Jeżeli posiadamy urządzenie mobilne z systemem operacyjnym Android, to wiemy doskonale, że szybko się nagrzewa. Możemy jednak zainstalować program o nazwie Coolify, który je ochłodzi w unikalny sposób. Unikalny, bo nie każe wyłączać funkcji czy aplikacji trzecich; tym sposobem każdy może przecież schłodzić temperaturę baterii. Chodzi o wyrafinowany sposób, który pozwoli na dalsze korzystanie z urządzenia na najwyższych obrotach. Producent Coolify mówi o wykorzystywaniu w jego aplikacji "algorytmu optymalizującego w czasie rzeczywistym ok. 80 wartości systemu". Jako, że dotyka to właściwości Androida, wymogiem jest, byśmy mieli zrootowany system, czyli dostęp do uprawnień administratora; inaczej program na nic się nam nie przyda.

Po pierwszym uruchomieniu omawiana funkcja aplikacji nie działa i trzeba przyznać jej dostęp do roota. Następnie Coolify działać już będzie bezszelestnie w tle, choć informację o tym będziemy mieć w pasku statusu Androida. Widoczna będzie mianowicie ikona wiatraka. Można ją zmienić na liczbę przedstawiającą po prostu aktualną temperaturę, czyli to, co uzyskamy przechodząc też do właściwego interfejsu Coolify. Jeśli jednak nie lubimy tego typu stałych powiadomień, możemy je całkowicie wyłączyć, bo i taką opcję znajdziemy w ustawieniach globalnych. Interfejs ekranu głównego Coolify przedstawia aktualną temperaturę oraz aktualizowany na bieżąco wykres jej ostatnich pomiarów. Prócz tego dysponujemy przełącznikiem chłodzenia i to w zasadzie wszystko; kompletna prostota, ale jako, że w ramach Material Design - wygląda ładnie.

Być może, jeśli nie mamy uprawnień administratora, a jednak trochę przeszkadza - przynajmniej niekiedy, zwłaszcza w trakcie oglądanie filmów w YouTube czy podczas grania w gry - bardzo gorący telefon, warto teraz zainteresować się tematyką rootowania i jej dokonać dla Coolify. Sądząc choćby po jego popularności i dobrym przyjęciu wśród użytkowników, jest to narzędzie skuteczne. Nie jest to placebo, na dowód czego warto przytoczyć taki komentarz w Google Play: "Prawie doskonały. Delikatnie przymula telefon, ale [Samsung Galaxy] S3-ka, przy włączonym Yanosiku, nawigacji, i jednoczesnym ładowaniu, [...] już nie parzy - jest tylko ciepły".

Oczywiście, zamontowanie wirtualnej chłodnicy/wiatraka w naszym systemie kosztuje - musi działać w tle, czyli pobierać pewną energię baterii i "jeść" pewien zasób RAM-u (stąd "przymulanie"; kolejny proces w tle...). Niemniej producent twierdzi, że wykorzystanie przez Coolify procesora i baterii jest "prawie zerowe". W naszym teście jednak jest ono na poziomie słynnego notatnika Evernote działającego w tle. Tak czy inaczej, są to koszty naturalne - warto więc program przetestować i przekonać się o jego skuteczności - dosłownie - na własnej skórze.

Ograniczenia!
Wymagany jest dostęp do roota

Wymagania!
Android 2.2 i nowsze

Spolszczenie!
Język polski ustawiany jest automatycznie

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.2 (6 głosów)

Strefa Download programu
CoolifyCoolify dla Android
2016-10-02

Ilość pobrań: 660 | W tym miesiącu: 8 | W poprzednim miesiącu: 3

Komentarze (0)
Coolify