w
googluj

NextSong 1.1b-free


ico
NextSong jest prostym narzędziem, które ulepszy nasze doświadczenie płynące ze słuchania muzyki na urządzeniu przenośnym z systemem operacyjnym Android. Dzięki niemu będziemy mogli zobaczyć na ekranie tytuł i wykonawcę piosenki, która się właśnie zaczęła. Nie ma znaczenia, czy będziemy wtedy w interfejsie Gmaila, Evernote, mapy, przeglądarki internetowej, gry itd. Małe, prostokątne okienko NextSong pojawi się bowiem nad aktualną zawartością ekranu; na samej górze. Znika, ale można je przypiąć na stałe. Po tapnięciu w nie, przekieruje natychmiast do interfejsu odtwarzacza. Oczywiście, jego działania nie jest ograniczone tylko do muzyki. Powiadomienie otrzymywać można w trakcie słuchania dowolnego rodzaju plików audio, zatem również audiobooków, podcastów itp. Dodajemy jeszcze, że choć budowa programu znajduje się, co prawda, w fazie beta, to jednak w ogóle nie doświadczyliśmy jego niepoprawnego działania.

Aby korzystać z omawianej funkcji, trzeba zezwolić NextSong na dostęp do systemowych powiadomień. Proces ten jest łatwy do przeprowadzenia. Wystarczy przejść do ustawień Androida związanych z bezpieczeństwem i wspomnianymi regułami dostępu, jednakże nie trzeba tego tak naprawdę robić, ponieważ aplikacja daje nam sposobność bezpośredniego przejścia do odpowiedniej strony, gdzie trzeba tylko zatwierdzić opcję. Jednocześnie zobaczymy ostrzeżenie Androida o tym, że usługa (w tym wypadku właśnie NextSong) "będzie w stanie odczytywać wszystkie wysyłane przez system (...) powiadomienia, które mogą zawierać informacje osobiste (...)". Nie należy się tym zrażać; to standardowe ostrzeżenie, zresztą inaczej tego typu serwis nie byłby możliwy do przeprowadzenia, zatem należy wybrać "OK". Od teraz kwestia włączenia/wyłączenia funkcji wyświetlania powiadomień uzależniona będzie od tapnięcia w jeden przełącznik znajdujący się w pasku akcji w interfejsie NextSong. Program pokaże nam ikony zainstalowanych odtwarzaczy, z którymi jest zintegrowany, i gotowe.

Aplikacja oferuje kilka opcji personalizujących okienko powiadomienia. Określić można czas trwania jego wyświetlania (domyślnie to 5 sekund) czy wybrać formę motywu graficznego (jasny, ciemny albo Material). Fajne są funkcje wersji pełnej: okienko zawierać może dodatkowo podstawowe kontrolki muzyczne - zatem z jego poziomu będzie można wstrzymać/wznowić odtwarzanie lub przeskoczyć do poprzedniego/następnego utworu - a oprócz tego możliwe stanie się określenie aplikacji, które, gdy właśnie używane, nie będą wyświetlać okienka.

Uwaga!
Aplikacja jest w wersji beta, więc może nie działać stabilnie.

Ograniczenia!
Dodatkowe funkcje dostępne są w wersji Pro, która kosztuje 4,90 zł.

Wymagania!
Android 4.4 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
NextSongNextSong dla Android
2018-06-22

Ilość pobrań: 2 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
NextSong